Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-08, 20:41 Autor: Monika Matuszkiewicz

Mariusz Żmuda Kierowcą Roku Opolszczyzny w Świątecznym Pucharze Forda

23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
23 Świąteczny Puchar Forda w Opolu [ fot. M.Matuszkiewicz]
W Opolu odbywał się dziś (08.12) Świąteczny Puchar Forda, który zakończył 3 rundę Kierowcy Roku Opolszczyzny. To już 23 edycja tej imprezy. O godzinie 10.00 obok salonu samochodowego przy ulicy Agnieszki Osieckiej wystartowały 34 załogi. Trasa wynosiła ponad 80 kilometrów i wiodła przez parking przed centrum handlowym Turawa Park i bazę PKS przy ulicy Rodziewiczówny. Radio Opole towarzyszyło tej imprezie.
- Załogę stanowią pilot i kierowca. Muszą być na trasie zdyscyplinowani i jechać zgodnie z przepisami ruchu drogowego - mówi Stanisław Kozłowski, rzecznik Automobilklubu Opolskiego. - Przekroczenie na dojazdówce, to jest kara 100 punktów a następne przekroczenie prędkości, to wykluczenie z rajdu. Każda załoga ma kartę wykroczeń, jeżeli zostaną zatrzymani przez policję, to musi być uwidocznione w niej.

Dzisiejsza trasa według uczestników jest dość skomplikowana, utrudnia ją dodatkowo brak zapoznania się z jej przebiegiem przed wyścigiem.

- Dostajemy oczywiście rozpiskę przed rajdem, ale te strzałki, kreski i pachołki niewiele mówią, jeśli się tego nie widzi. Tak naprawdę pierwsze próby i przejechanie każdego odcinka, to jest zapoznanie się z trasą. Dopiero na drugich przejazdach można próbować urywać sekundy - mówi Mateusz Gajewski, pilot z Automobilklubu Opolskiego.

- Dużo zależy od tego, jakiego mamy pilota. W trakcie rajdu to on odpowiada za to, jak kierowca pojedzie, jest jego oczami - dodaje Mikołaj Nowak, kierowca z Automobilklubu Opolskiego. - Bardzo wysoka adrenalina, tętno rośnie i zabawa jest ogromna. Czasami podchodzimy zbyt emocjonalnie, co skutkuje złością, jeśli się pomylimy. Ogólnie chodzi o dobrą zabawę i zawsze to wychodzi.

O tytuł kierowcy roku walczą Mariusz Żmuda z Nakła i Przemysław Gajowczyk z Lublińca. Zwycięzcę poznamy po godzinie 16.00. Przypomnijmy, że organizatorami imprezy są Polski Związek Motorowy i Automobilklub Opolski.

AKTUALIZACJA:
Kierowcą Roku Opolszczyzny został Mariusz Żmuda z Nakła.
Stanisław Kozłowski
Mateusz Gajewski
Mikołaj Nowak

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »