Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 września 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kult - Spokojnie

Grupa Kult jest od dawna zespołem kultowym, a jednak tym bardziej warto się przyjrzeć tego stanu powodom, a tkwią one niewątpliwie w charyzmie lidera, Kazika Staszewskiego i jego tekstach, ale i bardzo bogatej palecie barw, środków i instrumentów po jakie grupa sięgała i sięga i to, jak pokaże prezentowana płyta od samego początku istnienia.

Teaze - One Night Stands

Mało znana u nas kanadyjska hard rockowa, a nawet heavy metalowa grupa z Kanady, istniejąca w latach 1975-1981, która pozostawiła po sobie cztery studyjne albumy, a prezentowany, trzeci (z 1979 roku) w dorobku, jest najbardziej klasyczny dla gatunku i w przeciwieństwie do wielu innych zespołów spod znaku klonowego liścia, jest najmniej eklektyczna i zdecydowanie mocna, z wieloma momentami godnymi tego co robiło wówczas na przykład Judas Priest.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU

W środowym wydaniu Studia Reportażu będą i konie i taniec. Usłyszymy reportaż o zwierzęciu, które przed laty było bardzo znane. W ogóle konie – to zwierzęta, które obok psów i kotów lubimy najbardziej. Być może nawet, że kot nie cieszy się takim szacunkiem i miłością ludzi, jak właśnie koń. To widać choćby w literaturze, malarstwie, rzeźbie – w ogóle w sztuce, w której to zwierzę, ma miejsce wyjątkowe. Jest okazja, by przypomnieć reportaż o koniu, który osiągnął wiele sukcesów, zdobył mnóstwo nagród. A jednak… W czym konie przypominają starego, niepotrzebnego człowieka, dla którego nie ma już miejsca wśród rodziny (Ewelina Rusin-Różycka „Tiumen”)?

Po 20 minutach czekają nas inne emocje i zgoła inne myśli mogą się pojawić, gdy będziemy słuchać drugiego reportażu (Marian Staszyński „Taniec jest moją drogą”). Czy taniec (flamenco) może ociekać deszczem i wspierać się Chopinem? Co przyniesie połączenie muzyki wielkiego kompozytora z energią tańca południowców? Autor tego reportażu powiedział: „Nie wszystko można ująć w słowa. Czasem, łatwiej zatańczyć”. Dlatego, trzeba tego reportażu wysłuchać. A może i zatańczyć?

Od 21:15 do 22:00 zaprasza Adrian Chimiak. Do autora można napisać tu: adrian.chimiak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »