Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 kwietnia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Radiohead - Kid A Mnesia

Trzecia płyta ze specjalnego albumu, zawierająca niepublikowane wcześniej nagrania z sesji do dwóch, kultowych już w karierze zespołu płyt.

Van Halen - Fair Warning

W przypadku większości najznamienitszych gwiazd rocka, wcześniej, czy później przychodziły okresy stagnacji, wewnętrznych tarć, najczęściej skutkujące słabszymi albumami. Z perspektywy debiutu i kolejnych dwóch niezwykle udanych, pokrytych wielokrotną platyna płyt, w przypadku Van Halen padło na płytę czwartą, jednak kiedy nie będziemy myśleć o płycie w kategorii przebojów, ale popatrzymy na nią, jako dokument tego, co chodziło genialnemu Eddiemu po głowie, przekonamy się, ze ciągle był kopalnia pomysłów i poszukiwaczem nowych brzmień.

Randy Holden - Population II

Wybitny amerykański gitarzysta, znany między innymi z Blue Cheer, nagrał w 1970 roku solową płytę, która dziś uznawana jest za prekursorską w dziedzinie doom metalu, jednak w swoim czasie nie znalazła ona uznania, jakiego muzyk oczekiwał i na długie lata zaprzestał on nagrywania. Na szczęście nie zaginęła w czeluściach historii i świeci dziś jasno nieboskłonie rocka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »