Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 stycznia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Zespół Gentle Giant i płyta "Playing the Fool"

Koncertowy, podwójny album, jednej z najbardziej wyjątkowych i nieprzewidywalnych grup rocka progresywnego, działającej w jego złotym okresie. Wydany w 1977 roku jest zapisem trasy koncertowej, która odbyła się rok wcześniej i zawiera materiał z wszystkich płyt studyjnych nagranych do tego czasu i najwyżej cenionych przez fanów (chociaż i późniejsze, a grupa istniała do 1980 roku, zasługują na uwagę), lecz w nieco innych aranżacjach, o czym więcej opowiem, ponieważ płyta jest doskonałym przykładem tego, jak trudno było odtworzyć wysublimowane, skomplikowane formalnie utwory nagrywane w studiu, podczas występów na żywo - jednak przy dużym talencie, wykształceniu muzycznym i pomysłowości, okazuje się, że można.

Miłą, jak myślę, niespodzianką dla słuchaczy będzie także podwójny, debiutancki singiel Elżbiety Adamiak, wybitnej piosenkarki z kręgu poezji śpiewanej, na którym znajduje się jej największy przebój "Jesienna zaduma".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »