Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 stycznia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Blues Fellows Dixieland Group - 1986

Muzyka dixielandowa ma w Polsce status wyjątkowy, osobne festiwale, spotkania i wiernych fanów. Nie ukazuje się jednak wiele płyt i grupa Blues Fellows potwierdza regułę, gdyż przez wiele lat był jedynym jej albumem w dorobku, pomimo aktywnej działalności, także koncertowej. Wyjątkowa płyta, zwłaszcza dla słuchaczy z Opola, ponieważ gościnnie w kilku utworach śpiewa doskonale nam znana Anna Panas, której poświęcę słów więcej w audycji.

Iron Maiden - Somewhere in Time

O jazzie mówi się dosłownie zgiełk, podobnie jak o heavy metalu i chociaż to gra słów i nieco zabawne z pozoru skojarzenie, to etymologicznie i kulturowo nie pozbawione głębszego sensu. Dlatego w drugiej części audycji posłuchamy absolutnie kultowej i klasycznej już dziś grupy Iron Maiden, która moim zdaniem wspięła się w tym czasie na szczyt artystycznego rozwoju, także rozwoju gatunku. Sporo jednak czasu poświęcę wyjątkowej okładce, a naprawdę jest o czym opowiadać.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »