Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Pięć znanych piosenkarek, ulubiony autor Kresowian…
2017-12-27, 17:05 Autor: Agnieszka Lubczańska

Pięć znanych piosenkarek, ulubiony autor Kresowian oraz dwie festiwalowe piątki, czyli atrakcje Radia Opole w 2018 r. [FILM]

Pięć znanych piosenkarek, ulubiony autor Kresowian oraz dwie festiwalowe piątki, czyli atrakcje Radia Opole w 2018
Pięć fascynujących, intrygujących piosenkarek zasili zespół Radia Opole w 2018 roku i poprowadzi na naszej antenie swoje autorskie pogramy. Sabina SAGO, MEG Krzemień, Basia Beuth, Kamila Dauksz i Natalia Kryjom to pochodzące z Opolszczyzny artystki, które robią karierę na scenach krajowych, lecz dla słuchaczy Radia Opole zaprezentują swoje osobiste składanki muzyczne opatrzone profesjonalnym, błyskotliwym komentarzem.

Kolejną naszą gwiazdą 2018 roku będzie prof. Stanisław S. Nicieja, ulubieniec Kresowian, ale nie tylko. Twórca monumentalnego „Cmentarza Łyczakowskiego” oraz wciąż piszącej się (powstaje właśnie 11. tom) „Kresowej Atlantydy” zabierze nas w fantastyczną podróż po Kresach. Nasza następna atrakcja to „Przeboje na dwie piątki...”, czyli cykl Piotra Furtasa poświęcony 55. edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, jaka odbędzie się w 2018 roku. Szczegóły poniżej.


Co lubiane, będzie z bonusem


Audycja Tomasza Wojtyłki i Kacpra Śnigórskiego okazała się „strzałem w dziesiątkę”Dobre granie to audycja Tomasza Wojtyłki i Kacpra Śnigórskiego, która okazała się „strzałem w dziesiątkę”. Pełen nowości muzycznych i rozmów z obiecującymi twórcami, ozdobiony ciętymi dialogami prowadzących i mnóstwem ciekawostek program, zyskał w 2017 r. wielu słuchaczy.

Mamy nadzieję, że zyska ich jeszcze więcej za sprawą pięciu nieprzeciętnych kobiet, piosenkarek, wybitnych osobowości rynku muzycznego, pochodzących z naszego regionu: Sabiny SAGO, MEG Krzemień, Basi Beuth, Kamili Dauksz, Natali Kryjom. Artystki – każda w innym dniu, od poniedziałku do piątku po godz. 18:00 – zaprezentują w Dobrym graniu ekstra autorską, osobistą składankę muzyczną opatrzoną stosownym profesjonalnym i atrakcyjnym komentarzem. Tego nie można przegapić! A raczej – puścić mimo uszu!

O Kresach zawsze ciekawie, bo z Nicieją

Stanisław S. Nicieja [fot. Barbara Więcek]Kresy Wschodnie to dla sporej części mieszkańców naszego regionu ziemie wyjątkowe, wielu ma tam swoje korzenie.

Na Kresy z Nicieją
to nowa niedzielna audycja, w której Tomasz Zacharewicz będzie rozmawiał z największym w Polsce autorytetem w tej dziedzinie – prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją.

Będą to gawędy pełne ciekawostek, cytatów z książek profesora, opowieści z jego podróży po Kresach II Rzeczypospolitej. Wszystkie odcinki po emisji będą do odsłuchania na naszej stronie.

Szykujemy nowe audycje muzyczne

Białe kruki z czarnych winyli - audycję, którą dedykujemy miłośnikom analogowych brzmień [https://pixabay.com/pl]Polecamy także Białe kruki z czarnych winyli – audycję, którą dedykujemy miłośnikom analogowych brzmień, wierząc, że moda na winyle nie jest jedynie chwilową tendencją wynikającą z tęsknoty za dawną jakością dźwięku, której nie sposób odnaleźć w świecie cyfrowym. Tych, którzy wierzą, że winyle mają duszę, zapraszamy na nocne ich z nami słuchanie.

W 2018 roku szykuje się jubileuszowa, bo 55. edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Radio Opole będzie o tym przypominać, proponując słuchaczom zabawę w listę festiwalowych przebojów. Przeboje na dwie piątki, czyli 55 lat KFPP w Opolu to nowa audycja znawcy tematu – Piotra Furtasa. Zapraszamy do jej słuchania aż trzy razy w tygodniu: we wtorki i czwartki oraz w soboty, kiedy będziemy prezentować notowanie Opolskiej Listy Polskich Przebojów. Decyzja o tym, co ma się znaleźć na liście i jak wysoko, należeć będzie oczywiście do słuchaczy.

Nie zapominamy o ważnych rocznicach

Rok 2018 to rok ważnych rocznic, m.in. 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości [fot. AFRO]Rok 2018 to rok ważnych rocznic: 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 20-lecia samorządności, 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża czy 50. rocznicy inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. O wszystkich tych wydarzeniach będziemy opowiadać w audycjach i cyklach.

Od poniedziałku do piątku w porannej audycji Na dzień dobry Bolesław Bezeg w kolejnych odsłonach cyklu Przystanek Niepodległość będzie przybliżał różne aspekty odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

Czy scheda po Janie Pawle II jest realizowana? Kto i jak pielęgnuje jego przesłanie? Jak je interpretować w warunkach dynamicznie zmieniającego się świata? O tym w nowej, niedzielnej audycji Romana Juranka i Pawła Koniecznego pt. Forum pokolenia JP2. A o tym, jak doszło do wyboru Karola Wojtyły na papieża, jak wielkim było to zaskoczeniem dla świata, jaka była rola Jana Pawła II w obaleniu komunizmu, jak bardzo zmieniła się Polska po tym wyborze, dlaczego dokonano zamachu na papieża – w październikowym cyklu I zstąpił duch Twój….

Polecamy cykl 'Sto książek na stulecie Polski' Małgorzaty Ślusarczyk [fot. https://pixabay.com/pl]Ułożymy też kanon 100 polskich książek od początków polskiego piśmiennictwa do czasów obecnych – dlaczego akurat te a nie inne tytuły? O uzasadnienia poprosimy autorytety w cyklu Sto książek na stulecie Polski Małgorzaty Ślusarczyk.

Historii Polski w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości poświęcona będzie także audycja Tak było naprawdę – sto lat temu, autorstwa Bolesława Bezega i Wiktora Krzewickiego. We wtorki prezentować będziemy rozmowy z zaproszonymi gośćmi, materiały archiwalne, aktualności historyczne, historyczny przegląd prasy, a w czwartki historię ze szczególnym uwzględnieniem historii Opola, Opolszczyzny i Śląska.

O czołowych postaciach kultury 20-lecia międzywojennego z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Justyna Dziedzic opowie w codziennym cyklu w Rewirach kultury pt. Ordonówna, Schulz, Kiepura… To była kultura!. Z czego się śmiano 100 lat temu? O tym Mariusz Majeran w każdy piątek o 21:40 w cyklu Setnie ubawieni. To okazja do przypomnienia dorobku najlepszych kabaretów przedwojennej Polski, najwybitniejszych ówczesnych kabareciarzy, satyryków, autorów piosenek, skeczy, kupletów i satyrycznych wierszy…

Pamiętamy o wyborach samorządowych

W 2018 roku Polskę czekają wybory samorządowe - polecamy cykl 'Głosuj z nami. Wyborczy ring 2018' [fot. Wanda Kownacka]W 2018 roku Polskę czekają wybory samorządowe. Głosuj z nami. Wyborczy ring 2018 to cykl audycji, w których – w okresie bezpośrednio poprzedzającym wybory samorządowe – będziemy prezentować poszczególne komitety wyborcze, ich liderów, a także plany, zamierzenia, dokonania, obietnice i konfrontować je ze stroną przeciwną lub ze stanem faktycznym ustalonym przez reporterów Radia Opole. O tym, jak głosować w wyborach samorządowych opowie w cyklu Nie trać głosu, czyli w swoistym poradniku wyborczym, Justyna Marcińska.

Wiemy, że wiernych słuchaczy zachęcać do słuchania radia nie trzeba. Mamy też nadzieję, że w nowym roku spełnimy oczekiwania także tych – do wiernego słuchania jeszcze nieprzekonanych.

Zobacz: Ramówka 2018 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2018 - Radio Opole 2 (DAB+)

Zobacz także

2023-02-09, godz. 13:39 Już dziś na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu wernisaż "My, Polacy. O polskość Śląska" Już dzisiaj w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu niezwykłe wydarzenie poświęcone dziejom Śląska. Wernisaż, prezentacja książki "My, Polacy. O polskości… » więcej 2023-01-11, godz. 15:16 Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontra Itas Trentino. Link do transmisji w Radio Opole 3 Sport Na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzą się przed własną publicznością z Itasem Trentino. Włosi… » więcej 2022-12-30, godz. 15:27 Powitaj Nowy Rok z Radiem Opole! Nie macie pomysłu na tę jedyną w swoim rodzaju noc w roku? Rozwiążemy ten problem! A może bawicie się na prywatce i potrzebujecie dobrej muzyki? Koniecznie… » więcej 2022-12-31, godz. 14:06 Życzenia noworoczne Violetty Porowskiej, poseł Prawa i Sprawiedliwości » więcej 2022-12-23, godz. 17:30 Zapraszamy do spędzenia świąt z Radiem Opole Drodzy Słuchacze, Wesołych Świąt i dziękujemy, że jesteście z nami! Życzymy Wam spokoju, zdrowia i radości w gronie najbliższych i w towarzystwie Radia… » więcej 2022-12-23, godz. 13:01 Życzenia wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego - Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, dużo zdrowia, radości… » więcej 2022-12-23, godz. 12:23 Życzenia opolskiego biskupa Andrzeja Czai - Józef i Maryja stworzyli Jezusowi dom w grocie, dlatego że miłość była w ich sercach do siebie nawzajem i do Jezusa. Bez granic miłość. Oby takiego… » więcej 2022-12-23, godz. 11:08 Życzenia Katarzyny Czochary, poseł Prawa i Sprawiedliwości - Swoją życzliwością i zrozumieniem możemy sprawić, aby Boże Narodzenie dokonało się w naszych domach i całej naszej Ojczyźnie. Odsuńmy więc na bok… » więcej 2022-12-21, godz. 15:35 Posłuchaj relacji z pielgrzymki do Betlejem, Jerozolimy i Galilei, którą opowiedział Barbarze Tyslik ksiądz Paweł… W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po godz. 14:00 zapraszamy na specjalną świąteczną audycję pt. "Ziemia Święta współcześnie". Posłuchamy w niej… » więcej 2022-12-19, godz. 08:06 Z Radiem Opole Ci się upiecze... na 500 zł! Tym razem nie piosenką, a wypiekami Radio Opole wprowadza Was w świąteczny klimat! Od poniedziałku 19.12 do czwartku 22.12 wysyłajcie do nas krótkie filmy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »