Radio Opole » Sport i turystyka
2024-10-26, 16:29 Autor: Jakub Biel

Odra walczyła, ale przegrała. Miedź górą w Opolu [ZDJĘCIA]

Odra Opole - Miedź Legnica [fot. Jarosław Madzia]
Piłkarze Odry Opole przegrali z Miedzią Legnica 0:2 w meczu 14. kolejki rozgrywek Betclic 1. Ligi. Bramki dla gości z Legnicy strzelili Bartosz Kwiecień oraz Damian Michalik.
Zawodnicy Jarosława Skrobacza w ostatnim, wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Łęczna spisali się przyzwoicie i nawet prowadzili 2:0, lecz ostatecznie z Łęcznej wywieźli tylko jeden punkt.

Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Opolu liczyli na to, że dobrą dyspozycję z Łęcznej uda się przełożyć na mecz z Miedzią Legnica.

Odra rozpoczęła jednak fatalnie. Już w 7. minucie meczu Odra Opole przegrywała 0:1. Zamieszanie w polu karnym Odry wykorzystał Bartosz Kwiecień, który był najsprytniejszy i wyprowadził Miedź na prowadzenie.

W 14. minucie meczu powinno być 0:2. W polu karnym Odry Opole zabawił się Marcel Mansfeld, który nieznacznie się pomylił przy strzale na bramkę Józefa Burty.

Odra obudziła się około 20 minuty. Sprawną akcję prawym skrzydłem przeprowadził duet Szymon Szkliński - Jakub Bartosz i Odra wywalczyła rzut rożny, po którym niebezpiecznie na bramkę Miedzi strzelał Jakub Szrek.

Odra próbowała zagrażać Miedzi, ale bez konkretów. Miedź nie pozostawała dłużna i kilka razy pod polem karnym Odry Opole zrobiło się gorąco, ale w pierwszej odsłonie więcej bramek już nie zobaczyliśmy.

Druga połowa tego spotkania to lepsza gra Odry Opole, jednak przez 30 minut tej części gry brakowało konkretów. Odra Opole zbliżała się pod bramkę Miedzi, ale stara zasada piłki nożnej, mówiąca o tym, że bez oddanych strzałów w kierunku bramki nie ma szans na gola idealnie oddaje to, co kibice obserwowali w drugiej połowie meczu.

To, co nie udało się zawodnikom Odry Opole zrobili piłkarze Miedzi Legnica w 80. minucie meczu. Odra się odsłoniła się, a kontrę Miedzi wykorzystał Damian Michalik.

To był ostatni akcent tego spotkania. Odra musiała uznać wyższość Miedzi Legnica.

Sport i turystyka

2024-10-28, godz. 06:08 Weegree wygrywa we Wrocławiu i utrzymuje pozycję lidera W meczu 7. kolejki rozgrywek Banko Pekao 1. ligi koszykarzy Weegree AZS Politechniki Opolskiej pokonał na wyjeździe Śląsk II Wrocław 67:57. Najwięcej punktów… » więcej 2024-10-27, godz. 00:00 Dreman Exlabesa solą w oku drużyny z Bochni. Trzy punkty zostają w Komprachcicach [ZDJĘCIA] Dreman Exlabesa Opole Komprachcice dopisuje kolejne 3 punkty w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy. » więcej 2024-10-26, godz. 12:17 Odra Opole poszuka ligowych punktów. Na horyzoncie mocna Miedź Legnica Piłkarze Odry Opole wracają na ligową murawę. W 14. kolejce rozgrywek Betclic 1. Ligi zawodnicy Jarosława Skrobacza podejmą u siebie legnicką Miedź. Początek… » więcej 2024-10-26, godz. 09:00 Dreman Exlabesa podejmie BSF Bochnia. Futsalowa sobota w Komprachcicach Dreman Exlabesa Opole Komprachcice podejmie w ramach 8. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy BSF Bochnia. » więcej 2024-10-26, godz. 06:52 Punkty zostały w Suwałkach. Stal Nysa przegrywa ze Ślepskiem PSG Stal Nysa bez punktów w meczu 9. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki. Drużyna z Opolszczyzny przegrała wyjazdowe starcie ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3 (25:18… » więcej 2024-10-25, godz. 19:49 Gwardia walczyła, ale mistrz Polski był poza zasięgiem Niespodzianki nie było. W meczu 10. kolejki Superligi piłkarzy ręcznych Corotop Gwardia Opole przegrała przed własną publicznością z aktualnym mistrzem… » więcej 2024-10-25, godz. 15:36 Siatkarze Stali Nysa po ligowe punkty pojechali do Suwałk Przed siatkarzami PSG Stali Nysa kolejny mecz o ligowe punkty. Dziś (25.10) wieczorem drużyna trenera Daniela Plińskiego w spotkaniu otwierającym 9. kolejkę… » więcej 2024-10-25, godz. 08:48 Do Opola przyjeżdża mistrz Polski. Szczypiorniści Gwardii podejmują Orlen Wisłę Płock Na ten mecz czekają wszyscy sympatycy piłki ręcznej w Opolu. W spotkaniu 10. kolejki Orlen Superligi Corotop Gwardia zmierzy się dzisiaj (25.10) we własnej… » więcej 2024-10-24, godz. 20:04 Trzy punkty dla siatkarek Uni Opole. "Wilczyce" rozbiły Stal Mielec Uni Opole z kolejną ligową wygrana na koncie. W meczu 5. kolejki rozgrywek Tauron Ligi siatkarski ze stolicy regionu pokonały przed własną publicznością… » więcej