Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-04, 17:30 Autor: Witold Wośtak

Sprawa zabójstwa noworodków w Ciecierzynie: Są wyniki badań genetycznych szczątków dzieci

Ciecierzyn [fot. Joanna Matlak]
Ciecierzyn [fot. Joanna Matlak]
Są wyniki badań genetycznych szczątków czwórki noworodków odnalezionych pod koniec ubiegłego roku w Ciecierzynie w gminie Byczyna.
Według śledztwa, Aleksandra J. między 2013 a 2018 rokiem udusiła noworodki tuż po urodzeniu w domowej wannie. Konkubent Dawid W. miał pomagać kobiecie w makabrycznych zbrodniach.

- Zadaniem biegłych było określenie profilu genetycznego, aby ustalić ojca dzieci oraz ich płeć - wyjaśnia Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Co do dwójki noworodków zostało potwierdzone, że mamy do czynienia z dziećmi oskarżonych, czyli Aleksandry J. i Dawida W. Odnośnie dwóch pozostałych dzieci z uwagi na degradację materiału biologicznego nie udało się natomiast określić profilu genetycznego, a tym samym przeprowadzić badań porównawczych. Ustalono jedynie, że jeden z noworodków był płci żeńskiej.

W śledztwie wykonywane są czynności końcowe - prawdopodobnie w tym miesiącu zostanie sformułowany akt oskarżenia. Aleksandra J. usłyszała zarzut zabójstwa czworga dzieci, a Dawid W. jest oskarżony o pomocnictwo w zabójstwach. Obojgu grozi 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2020-03-30, godz. 09:45 Próbny spis powszechny od kwietnia w gminie Prószków. "Nie wypuszczamy rachmistrzów w teren" Samospis przez internet lub przez telefon - tak będzie przeprowadzony próbny spis powszechny, który rusza 1 kwietnia w 16 gminach w Polsce. Na Opolszczyźnie zostanie… » więcej 2020-03-30, godz. 07:00 Od dziś próbny egzamin ósmoklasisty online. Zmiany wymusza pandemia koronawirusa Centralna Komisja Egzaminacyjna o godzinie 9.00 na swojej stronie internetowej udostępni pierwsze próbne arkusze egzaminacyjne. Egzamin jest nieobowiązkowy, a… » więcej 2020-03-30, godz. 06:00 Targowisko miejskie w Strzelcach Opolskich działa na ograniczonych zasadach. Obchody dni miasta na razie odwołane W związku z pandemią koronawirusa nie odbędą się tegoroczne Dni Ziemi Strzeleckiej. Decyzję o tym, żeby obchody przełożyć i zorganizować imprezę o innym charakterze… » więcej 2020-03-29, godz. 20:45 Raport dnia: 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. W Polsce zmarły dziś cztery osoby Niedziela (29.03) przyniosła na Opolszczyźnie 12 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Jak informowały służby wojewody opolskiego, wśród zakażonych… » więcej 2020-03-29, godz. 20:40 Powrót z Niemiec i Austrii przez Czechy będzie niemożliwy. 30 marca Czesi zamykają granice Od jutra (30.03) granice niemiecko-czeska i austriacko-czeska pozostają zamknięte dla indywidualnych przejazdów tranzytowych w celu powrotu do Polski. To oznacza… » więcej 2020-03-29, godz. 20:33 Potrącenie pieszego w miejscowości Zawadzkie Około godziny 20:00 na ulicy Opolskiej w Zawadzkiem kierowca samochodu osobowego potrącił mężczyznę, następnie pojazd uderzył w budynek. » więcej 2020-03-29, godz. 18:30 Jedzenie Zamiast Bomb w Opolu nie przestaje działać. "Robimy swoje, w czasie pandemii potrzeba jest jeszcze większa" Społecznicy zrzeszeni wokół akcji 'Jedzenie Zamiast Bomb' w Opolu zwykle inicjatywę przygotowywania posiłków dla potrzebujących zawieszali z pierwszym dniem wiosny… » więcej 2020-03-29, godz. 16:00 W pracowniach krawieckich Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu powstają maseczki dla opolskich szpitali Pracownicy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu włączyli się w ogólnopolską akcję szycia maseczek ochronnych dla służby zdrowia. W pracowni krawieckiej powstają… » więcej 2020-03-29, godz. 16:00 Przepisy o finansach publicznych należy dostosować do zagrożeń ekonomicznych wywołanych koronawirusem List otwarty do premiera Matusza Morawieckiego skierował burmistrz Prudnika. Jego zdaniem pandemia koronawirusa uderzając w firmy wpłynie też na finanse gminy, co… » więcej 2020-03-29, godz. 15:15 Pożar zabudowań gospodarczych w Zielęcicach w gminie Skarbimierz 6 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego przy jednej z posesji w miejscowości Zielęcice w powiecie brzeskim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »