Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2021-01-21, 11:04 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem o zaprzysiężeniu Joe Biden'a i szczepionkach na COVID-19

Tomasz Kostuś, Magdalena Ogórek
Tomasz Kostuś, Magdalena Ogórek
- Spokój i polityka miłości jest teraz Bidenowi i amerykańskiej scenie politycznej bardzo potrzebna - powiedział w rozmowie z Magdaleną Ogórek Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej.
- Oglądałam wczoraj wystąpienie Joe Biden’a i mówił o polityce miłości i zamykaniu podziałów, a moje myśli skonkretyzował prof. Zbigniew Lewicki, świetny amerykanista. On powiedział, że co to za polityka miłości o której opowiadają Demokraci, jeśli fakty mówią co innego. Mamy sytuację, gdzie za wszelką cenę nie chcą dać Trumpowi odejść normalnie – mówiła redaktor Magdalena Ogórek.

- Spokój i polityka miłości jest prezydentowi Bidenowi jak i amerykańskiej scenie politycznej potrzebna, dlatego, że Ameryka jest głęboko podzielona i spolaryzowana. Przypomnę, że Ameryka jest pogrążona w kryzysie bezrobocia, pandemii, kryzysie gospodarki i bez jedności i bez odbudowania tej wspólnoty amerykańskiej sobie nie poradzi - mówił poseł Tomasz Kostuś.

- Mamy jeszcze Nancy Pelosi, która dąży do zaogniania, bo daje przekaz, że trzeba "dobić" Trumpa drugim impeachmentem - wtrąciła redaktor Ogórek.

- Pytanie co zrobi Trump? Pytanie czy będzie chciał wrócić do czynnej polityki czy zaszyje się w prezydencji na Florydzie i będzie się zajmował graniem w golfa i pisaniem pamiętników. Biorąc pod uwagę jego temperament i jego doświadczenie nie sądzę, żeby tak było. Sam zapowiedział, że do tej polityki powróci za 4 lata i będzie chciał odebrać Bidenowi lub innemu kandydatowi prezydenturę - powiedział poseł KO.

W kolejnej części rozmowy poruszono temat szczepionek na COVID-19 i walki z pandemią.

Zobacz także

2021-04-08, godz. 12:35, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej sytuacji w kraju w związku z przedłużeniem obostrzeń - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber, minister, sekretarz stanu w komitecie stałym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów… » więcej 2021-03-25, godz. 12:35, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z dr Michałem Sutkowskim o przyczynach wzrostu zakażeń i nowych obostrzeniach Tuż po konferencji premiera i ministra zdrowia, na której zapowiedziano wprowadzenie ostrzejszych zasad sanitarnych, redaktor Magdalena Ogórek rozmawiała z dr Michałem Sutkowskim, rzecznikiem prasowym Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Po… » więcej 2021-03-11, godz. 10:39, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister rozwoju Olgą Semeniuk o tym czego dziś potrzebują kobiety Gościem redaktor Magdaleny Ogórek była w tym tygodniu Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. » więcej 2021-02-25, godz. 12:14, Otwarty mikrofon Radia Opole Ryszard Galla w "Prosto z Sejmu" z Magdaleną Ogórek o sytuacji w koalicji w regionie, a także o radach programowych mediów regionalnych i historii polsko-niemieckiej - Koalicja myślę, że będzie trwała - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w rozmowie 'Prosto z Sejmu'z Magdalena Ogórek. Pytany był o perturbacje w koalicji w sejmiku województwa opolskiego. » więcej 2021-02-18, godz. 12:25, Otwarty mikrofon Radia Opole "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską, poseł PiS - Od dłuższego czasu obserwujemy, że opozycja żyje w wirtualnej rzeczywistości, takiej życzeniowej, co jest smutne - mówiła poseł Violetta Porowska z PiS w rozmowie z Magdaleną Ogórek. W programie 'Prosto z sejmu' poruszono dziś… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »