Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-05-14, 13:56 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowska, szefową PiS w województwie opolskim

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowska, szefową PiS w województwie opolskim
W dzisiejszym programie Magdalena Ogórek i Violetta Porowska rozmawiały o wyborach korespodencyjnych, postulatach opozycji, kandydatach startujących w wyborach prezydenckich, roli internetu w prowadzeniu kampanii i zdobywaniu poparcia.
- Żyjemy w emocjach kampanijnych i w polityce dużo się dzieje. Jest ustawa o wyborach korespondencyjnych, która została przeformatowana i praktycznie uwzględnia to, co opozycji leżało na sercu, czyli przywrócenie roli PKW, możliwość wyborów mieszanych... I teraz widzimy, że PiS robi gest w stronę opozycji i uwzględnia ich bolączki, a także bolączki Gowina, bo była sprzeczka w obozie Zjednoczonej Prawicy, a marszałek senatu Tomasz Grodzki wychodzi i na tle Pałacu Prezydenckiego wyraźnie daje do zrozumienia, że senat zrobi co może, byle przeciągnąć prace do ostatniej chwili... Co to za gra, bo na pewno nie chodzi o zdrowie i życie Polaków - mówiła Magdalena Ogórek.

- Ja jestem przekonana, że teraz już nikt nie ma wątpliwości jak działa część senatu pod wodzą marszałka Grodzkiego. Ten projekt zakłada wszystkie poprawki o które wnioskowała opozycja przez ostatnie kilka tygodni, a mimo wszystko senat mówi "nie". Świadczy to o tym, że ma po prostu zapanować chaos, działania rządu mają być torpedowane, żeby można było powiedzieć, że rząd nie dał rady... - mówiła Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie.

- Pani poseł, a czy to sformułowanie "zabójcze koperty, które słyszymy z ust marszałka senatu jest odpowiednie, czy powinien go raczej unikać - zapytała redaktor Ogórek.

- Ja uważam, że to jest trafione. To, że marszałek Grodzki formułuje niektóre swoje myśli tylko pokazuje jakie ma problemy z kopertami - odpowiedziała poseł Porowska.

Kolejne wątki rozmowy dotyczyły m.i.n. kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Szymona Hołowni, kampanii i poparcia internautów, które później niekoniecznie przekłada się na poparcie w rzeczywistości.

Zobacz także

2020-06-04, godz. 11:27, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Markiem Gróbarczykiem, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Wśród tematów: przekop Mierzei Wiślanej i znaczenie tej inwestycji dla gospodarki, zabezpieczenie przeciwpowodziowe Opolszczyzny… » więcej 2020-05-28, godz. 14:01, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Kanthakiem Magdalena Ogórek i Jan Kanthak z Solidarnej Polski rozmawiali m.in. o nastrojach w sztabie Andrzeja Dudy i o sytuacji w której wygrałby kandydat opozycji. » więcej 2020-05-28, godz. 13:57, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Katarzyną Czocharą Magdalena Ogórek i Katarzyna Czochara rozmawiały m.in. o zachowaniu opozycji względem organizacji wyborów prezydenckich, ostatniej konferencji Zjednoczonej Prawicy i obecnych potrzebach Polaków. » więcej 2020-05-21, godz. 11:24, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Rajmundem Millerem, posłem PO Magdalena Ogórek i Rajmund Miller rozmawiali na temat wyborów prezydenckich i zbieraniu podpisów czy odwołaniu ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. » więcej 2020-05-14, godz. 15:26, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowska, szefową PiS w województwie opolskim W dzisiejszym programie Magdalena Ogórek i Violetta Porowska rozmawiały o wyborach korespodencyjnych, postulatach opozycji, kandydatach startujących w wyborach prezydenckich, roli internetu w prowadzeniu kampanii i zdobywaniu poparcia. » więcej
123456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »