Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-04-09, 13:40 Autor: Agnieszka Stefaniak

Paweł Grabowski o dezinformacji w Brzegu i naborach kandydatów do wyborów on-line

Paweł Grabowski o zbiórce podpisów w sprawie akcji referendalnej w Brzegu oraz przygotowaniach do wyborów samorządowych
Około 3100 podpisów zebrano w Brzegu pod inicjatywą zwołania referendum dot. lokalizacji w mieście nowego zakładu karnego. W akcję zbiórki zaangażowani byli m.in. działacze Kukiz'15. Poseł Paweł Grabowski mówi, że to duży sukces inicjatywy, choć...
- Nawet nie wiemy, jakie jest minimum potrzebnych nam podpisów, ponieważ pan burmistrz nie poinformował nas, ile tych podpisów potrzebujemy, choć to było jego obowiązkiem - mówi Grabowski w Loży Radiowej.

Według posła mieszkańcy Brzegu są dezinformowani. Po mieście krążą ulotki wydane przez burmistrza, w których mówi on, że w przypadku budowy nowego zakładu obecnie funkcjonujące więzienie będzie zlikwidowane.

- Wyłączną możliwość likwidacji zakładu karnego w Brzegu ma Ministerstwo Sprawiedliwości, i ja nie mam żadnych potwierdzonych informacji na ten temat - dodaje Garbowski. - Myślę, że mieszkańcy Brzegu padli ofiarą dezinformacji w sprawie nowego i starego zakładu karnego w Brzegu, co wynika z przeprowadzonych przez nas ankiet.

Z posłem Garbowskim rozmawialiśmy także o rozwoju żeglugi na Odrze. Jest on członkiem Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Odry.

- Opolszczyzna Odrą płynie, jest to bardzo ważny szlak transportowy - do tej pory niewykorzystywany. Samorządowcy powinni wspierać prowadzących działalność gospodarczą, którzy muszą czuć się bezpiecznie w okolicach Odry i chcieć z niej korzystać - mówi Garbowski.

Zapytamy o przygotowania do wyborów samorządowych poseł wskazuje na prowadzony nabór kandydatów przez internet.

- Aktualnie na Opolszczyźnie zgłosiło się ok. 80 osób, które chciały startować w wyborach samorządowych z ramienia Kukiz'15. Nazwiska kandydatów na prezydentów miast, Opola i Kędzierzyna-Koźla poznamy w odpowiednim czasie. Na razie patrzymy jak inne ugrupowania się prezentują - kwituje Garbowski.

Zobacz także

2019-01-04, godz. 10:01, Poranna rozmowa Radia Opole Leonard Pietruszka i Jerzy Mika o zmianach, jakie zaszły po zmianie granic Opola Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic - Straciliśmy dwa sołectwa, dwa tysiące mieszkańców i 2,5 mln zł dochodu netto. Ale sporo też zyskaliśmy. Mamy dwuosobowy patrol straży miejskiej, jednego strażnika opłaca miasto, drugiego… » więcej 2018-11-30, godz. 13:13, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Januszem Jakubowem o skomplikowanej sytuacji politycznej w powiecie brzeskim - Tak się dzieje, kiedy jest podział na dwa duże ugrupowania, które nie mają większości i jest kilka ugrupowań mniejszych, od których zależy, kto będzie rządził - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jerzy Jakubów… » więcej 2018-11-30, godz. 09:47, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Przemysławem Kubów i Henrykiem Lakwą o sytuacji w radzie powiatu opolskiego Przemysław Kubów radny PiS powiatu opolskiego - Chciałem pracować w komisji skarg wniosków i petycji, radni nie wyrazili na to zgody, a ja nie wyraziłem zgody na zasiadanie w komisji gospodarczej - powiedział w porannej rozmowie 'W… » więcej 2018-11-27, godz. 09:50, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Jarosławem Kielarem, burmistrzem Kluczborka oraz Piotrem Pośpiechem, byłym starostą kluczborskim - W gminach jest inaczej, niż w parlamencie, gdzie opozycja tylko mówi i protestuje. Sprawy, które są ważne dla ludzi są zauważalne i przez tych, którzy są u władzy i tych, którzy jej nie mają - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2018-11-10, godz. 10:28, Publicystyka w Radiu Opole Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiowej Piotr Wach, polityk Nowoczesnej, który został radnym sejmiku z listy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »