Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-12, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Patryk Jaki o inicjatywie referendalnej ws. nowego więzienia w Brzegu: To gra polityczna

Obecny Zakład Karny w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Obecny Zakład Karny w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
- Kwestia podpisów pod referendum i zniechęcanie mieszkańców do tej inwestycji, to wprowadzanie ludzi w błąd i gra polityczna w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi - tak Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, ocenił działania osób, które nie chcą budowy nowego więzienia w Brzegu.
W poniedziałek (9.04) poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski, współorganizator akcji referendalnej, poinformował, że pod wnioskiem o zwołanie referendum w sprawie tej inwestycji zebrano pomad 3 tysiące podpisów.

- Przede wszystkim te podpisy nie są policzone - komentuje Patryk Jaki. - Nie są zweryfikowane, a jak będą, to wtedy będziemy na ten temat rozmawiać. Póki co, to mamy deklaracje polityczne, ofensywne, a nie mamy faktów w tej sprawie. Jak będą policzone i rzeczywiście zobaczymy, że tam jest realnie te trzy tysiące podpisów, to wtedy, moim zdaniem, możemy na nowo na ten temat porozmawiać. Ale, nawet jak będą policzone, to znaczy, że są one oparte na polityce kłamstw.

Patryk Jaki politykę kłamstw argumentuje tym, że w opinii przeciwników nowego więzienia, ta inwestycja spowoduje, że w Brzegu będzie bardziej niebezpiecznie.

- Przecież zakład karny w Brzegu już jest i to nie na obrzeżach, a w centrum miasta. Nowy z kolei ma być zlokalizowany właśnie na obrzeżach - argumentuje. - Czyli bezpośrednie oddziaływanie zakładu karnego, który już jest w Brzegu od lat, dotyczy większej ilości ludzi, niż ten, który będzie na obrzeżach. Jeżeli ktoś używa takiego argumentu, że coś zagraża mieszkańcom, to po prostu jest to śmieszne. Wszystkie osoby, które to robią zachowują się po prostu nieodpowiedzialnie, używają haniebnych, karygodnych argumentów i uważam, że powinny być rozliczone w wyborach.

Według Patryka Jakiego inwestycja przez najbliższe 100 lat ma wnieść do budżetu Brzegu ponad miliard złotych.
Patryk Jaki
Patryk Jaki

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 11:30 Co się stało ze ściekami z Otmuchowa? Sprawdza to WIOŚ Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu sprawdza, co stało się ze ściekami z Otmuchowa. Gmina ta nie posiada własnej oczyszczalni, dlatego nieczysto ... » więcej 2019-01-17, godz. 11:25 Policjanci z Grodkowa przygotowali paczki dla Polaków na Kresach Grodkowscy policjanci i pracownicy cywilni tamtejszego komisariatu kolejny raz zaangażowali się w akcję 'Wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach'. » więcej 2019-01-17, godz. 11:25 Ciężarówką z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej 2019-01-17, godz. 10:00 W Rudnikach czekają z otwarciem lodowiska Samorząd Rudnik czeka na ujemne temperatury, aby uruchomić lodowisko na kompleksie boisk 'Orlik'. » więcej 2019-01-17, godz. 09:00 Głuchołazy: Arriva odchodzi, gmina zadba o przewozy pasażerskie Mieszkańcom Głuchołaz gmina zabezpieczy transport publiczny. Tym samym nie grozi im komunikacyjne wykluczenie. Niebezpieczeństwo takie pojawiło się, gdy firma ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:35 Wkrótce powstanie Stal Nysa SA. Większościowym udziałowcem miasto i spółki gminne. "To da nam kontrolę nad klubem" Siatkarska Stal Nysa ma wkrótce trafić w ręce miasta. Nyscy radni zgodzili się na utworzenie spółki akcyjnej, w której 60% udziałów będzie posiadać gmina oraz ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:00 Laury Umiejętności i Kompetencji rozdane. Uroczysta gala w Filharmonii Opolskiej Kryształowe, Platynowe, Złote i Srebrne Laury zostały przyznane. Już po raz 28. Opolska Izba Gospodarcza przyznała nagrody dla samorządowców, przedsiębiorców ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:00 Opole chce zorganizować wyjazd dla mieszkańców do Gdańska na pogrzeb Pawła Adamowicza Urząd Miasta Opola chce umożliwić chętnym opolanom wyjazd na uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. » więcej 2019-01-16, godz. 22:22 "O Twoich zasługach pamiętać będziemy i ze słusznej drogi nigdy nie zejdziemy". Opolskie "Światełko do nieba" dla Pawł ... Na Placu Wolności opolanie zapalili świecie w intencji Pawła Adamowicza. Z kilkunastu zniczy uformowano serce, a na środku położono zdjęcie tragicznie zmarłeg ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:10 "Stop rzezi dzików". Protest przyrodników i mieszkańców Opola Są przeciwni masowemu odstrzałowi dzików. Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze wraz z ekologami i mieszkańcami Opola zaprotestowało dziś przy pomniku na Placu Wo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »