Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-12, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Patryk Jaki o inicjatywie referendalnej ws. nowego więzienia w Brzegu: To gra polityczna

Obecny Zakład Karny w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Obecny Zakład Karny w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
- Kwestia podpisów pod referendum i zniechęcanie mieszkańców do tej inwestycji, to wprowadzanie ludzi w błąd i gra polityczna w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi - tak Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, ocenił działania osób, które nie chcą budowy nowego więzienia w Brzegu.
W poniedziałek (9.04) poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski, współorganizator akcji referendalnej, poinformował, że pod wnioskiem o zwołanie referendum w sprawie tej inwestycji zebrano pomad 3 tysiące podpisów.

- Przede wszystkim te podpisy nie są policzone - komentuje Patryk Jaki. - Nie są zweryfikowane, a jak będą, to wtedy będziemy na ten temat rozmawiać. Póki co, to mamy deklaracje polityczne, ofensywne, a nie mamy faktów w tej sprawie. Jak będą policzone i rzeczywiście zobaczymy, że tam jest realnie te trzy tysiące podpisów, to wtedy, moim zdaniem, możemy na nowo na ten temat porozmawiać. Ale, nawet jak będą policzone, to znaczy, że są one oparte na polityce kłamstw.

Patryk Jaki politykę kłamstw argumentuje tym, że w opinii przeciwników nowego więzienia, ta inwestycja spowoduje, że w Brzegu będzie bardziej niebezpiecznie.

- Przecież zakład karny w Brzegu już jest i to nie na obrzeżach, a w centrum miasta. Nowy z kolei ma być zlokalizowany właśnie na obrzeżach - argumentuje. - Czyli bezpośrednie oddziaływanie zakładu karnego, który już jest w Brzegu od lat, dotyczy większej ilości ludzi, niż ten, który będzie na obrzeżach. Jeżeli ktoś używa takiego argumentu, że coś zagraża mieszkańcom, to po prostu jest to śmieszne. Wszystkie osoby, które to robią zachowują się po prostu nieodpowiedzialnie, używają haniebnych, karygodnych argumentów i uważam, że powinny być rozliczone w wyborach.

Według Patryka Jakiego inwestycja przez najbliższe 100 lat ma wnieść do budżetu Brzegu ponad miliard złotych.
Patryk Jaki
Patryk Jaki

Wiadomości z regionu

2018-07-23, godz. 13:15 Przewoził prawie 250 gramów marihuany z Holandii do Polski. Sąd skazał go na 3 lata więzienia Ireneusz K. podczas przeprowadzki z Holandii do Polski został zatrzymany do rutynowej kontroli. Zdarzenie miało miejsce 26 marca. Mężczyzna miał przy sobie su ... » więcej 2018-07-23, godz. 13:00 Woda w Ozimku już zdatna do użytkowania. Trwa ustalanie źródła skażenia - Najgorsze za nami, kryzys zażegnany - ocenił w porannym komentarzu Radia Opole 'Poglądy i osądy' Mirosław Wiciak, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunal ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:35 Pożar śmieci w Dąbrowie to podpalenie. Tak wynika z oględzin biegłego Pożar na nielegalnym składowisku śmieci w Dąbrowie był wynikiem podpalenia - tak wynika z oględzin przeprowadzonych przez biegłego z zakresu pożarnictwa. Przy ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:15 Przyczyną zatrucia i śmierci młodych ludzi mogły być pochodne opium Jedna z dwóch ofiar śmiertelnych zatrucia nieznaną substancją i mężczyzna, który jest hospitalizowany na toksykologii w szpitalu w Sosnowcu, bawili się razem ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:00 Przejazd kolejowy w Lubiatowie czynny. Gmina miesięcznie zapłaci za to 300 złotych Przejazd kolejowy w Lubiatowie koło Otmuchowa ponownie przejezdny. Za to, że rolnicy będą mogli dojechać do pól, na konto PKP PLK miesięcznie wpływać będzie 3 ... » więcej 2018-07-23, godz. 11:45 Problemy z budową ścieżki rowerowej na wale w Reńskiej Wsi. Trzeba "odchudzić" projekt Gmina Reńska Wieś ma kolejne problemy z budową ścieżki rowerowej na starym wale kolejowym. Problemem są pieniądze. Oferty składane w przetargu są o ponad mili ... » więcej 2018-07-23, godz. 10:30 Wakacyjne remonty w szkole w Kolonowskiem Uczniowie szkołę omijają z daleko, za to uwijają się w niej budowlańcy. Obiekty szkoły podstawowej i gimnazjum w Kolonowskiem przechodzą spory remont. Trwa te ... » więcej 2018-07-23, godz. 09:30 Wiekowego stara wymienią na nowy wóz za milion złotych Nowy samochód za milion złotych będą mieli strażacy z OSP Krośnica w gminie Izbicko. Ciężki wóz bojowy, profesjonalnie wyposażony, zastąpi wysłużonego, wiekow ... » więcej 2018-07-23, godz. 09:15 Zjechali z rożnych stron świata, żeby pielęgnować zabytkowy park zdrojowy Przy Górnym Stawie w Głuchołazach trwają intensywne prace porządkowe prowadzone przez młodych ludzi z Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Estonii, Rosji i Czech. W ... » więcej 2018-07-23, godz. 08:00 Namysłów chce wspomóc tamtejszy PKS. Od poniedziałku ruszy kilka kursów O problemach namysłowskiego przewoźnika informujemy od kilku dni. PKS na czas wakacji zawiesił wszystkie połączenia autobusowe, ze względu na problemy finanso ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »