Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-12, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Patryk Jaki o inicjatywie referendalnej ws. nowego więzienia w Brzegu: To gra polityczna

Obecny Zakład Karny w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Obecny Zakład Karny w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
- Kwestia podpisów pod referendum i zniechęcanie mieszkańców do tej inwestycji, to wprowadzanie ludzi w błąd i gra polityczna w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi - tak Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, ocenił działania osób, które nie chcą budowy nowego więzienia w Brzegu.
W poniedziałek (9.04) poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski, współorganizator akcji referendalnej, poinformował, że pod wnioskiem o zwołanie referendum w sprawie tej inwestycji zebrano pomad 3 tysiące podpisów.

- Przede wszystkim te podpisy nie są policzone - komentuje Patryk Jaki. - Nie są zweryfikowane, a jak będą, to wtedy będziemy na ten temat rozmawiać. Póki co, to mamy deklaracje polityczne, ofensywne, a nie mamy faktów w tej sprawie. Jak będą policzone i rzeczywiście zobaczymy, że tam jest realnie te trzy tysiące podpisów, to wtedy, moim zdaniem, możemy na nowo na ten temat porozmawiać. Ale, nawet jak będą policzone, to znaczy, że są one oparte na polityce kłamstw.

Patryk Jaki politykę kłamstw argumentuje tym, że w opinii przeciwników nowego więzienia, ta inwestycja spowoduje, że w Brzegu będzie bardziej niebezpiecznie.

- Przecież zakład karny w Brzegu już jest i to nie na obrzeżach, a w centrum miasta. Nowy z kolei ma być zlokalizowany właśnie na obrzeżach - argumentuje. - Czyli bezpośrednie oddziaływanie zakładu karnego, który już jest w Brzegu od lat, dotyczy większej ilości ludzi, niż ten, który będzie na obrzeżach. Jeżeli ktoś używa takiego argumentu, że coś zagraża mieszkańcom, to po prostu jest to śmieszne. Wszystkie osoby, które to robią zachowują się po prostu nieodpowiedzialnie, używają haniebnych, karygodnych argumentów i uważam, że powinny być rozliczone w wyborach.

Według Patryka Jakiego inwestycja przez najbliższe 100 lat ma wnieść do budżetu Brzegu ponad miliard złotych.
Patryk Jaki
Patryk Jaki

Wiadomości z regionu

2018-04-20, godz. 06:00 Nocny wypadek w okolicach miejscowości Komorno Na drodze krajowej nr 45 na odcinku Racibórz - Krapkowice przed godziną drugą dachował samochód osobowy. Trzy osoby zostały ranne. » więcej 2018-04-20, godz. 00:13 Dachowanie samochodu osobowego w Główczycach W Główczycach w powiecie oleskim doszło do dachowania samochodu osobowego. Trzy osoby zostały poszkodowane. » więcej 2018-04-19, godz. 22:00 Zderzenie motocyklisty z osobówką w centrum Opola Na ul. Armii Krajowej w Opolu 36-latek kierujący motocyklem marki yamaha zderzył się z osobowym fordem mondeo. Doznał obrażeń ciała i został przewieziony do s ... » więcej 2018-04-19, godz. 21:20 Gmina Strzeleczki wspiera rozbudowę Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim Wójt gminy Strzeleczki przekazał darowiznę, w kwocie 20 tysięcy złotych na ręce władz Uniwersytetu Opolskiego. Fundusze mają wesprzeć rozbudowę Collegium Medi ... » więcej 2018-04-19, godz. 21:00 Opole: Radni sprawdzą transakcje prezydenta. Wyniki poznamy po wakacjach Komisja Rewizyjna działająca przy Radzie Miasta Opola skontroluje zamiany gruntów i budynków i ich zbycie w latach 2014-2018. Chodzi o transakcje zawierane pr ... » więcej 2018-04-19, godz. 20:30 Policja łapała kierowców "z ciężką nogą" na A4 18 mandatów i 1 sprawa skierowana do sądu - to efekt policyjnej akcji 'Nie dla prędkości', którą przeprowadzono na autostradzie A4. » więcej 2018-04-19, godz. 19:45 Posadzili bratki w dziurach drogi powiatowej. Starosta mówi, że to łamanie prawa Kwiaty rosnące w asfaltowej jezdni pokazały się w Szybowicach. Nie ma to jednak związku z wiosną. W dziurach drogi biegnącej przez wioskę posadzili je mieszka ... » więcej 2018-04-19, godz. 19:20 "Bieg w kasku" zachęcał do studiowania na Politechnice Opolskiej Ponad 70 zawodniczek wystartowało w 'Biegu w kasku' na błoniach Politechniki Opolskiej. To element ogólnopolskiej akcji 'Dziewczyny na Politechniki', której c ... » więcej 2018-04-19, godz. 18:30 Nowe drzewa w parku na osiedlu im. Armii Krajowej w Opolu. "Wszyscy musimy dbać o środowisko" 16 nowych topoli i dębów rośnie od dzisiaj (19.04) na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. To część rozbudowy parku w pobliżu tzw. górki śmierci z myślą o nowych m ... » więcej 2018-04-19, godz. 17:30 Oszustwo "na Caritas". Możliwe, że oszuści użyli środków usypiających Sposobem 'na Caritas' zostali oszukani mieszkańcy powiatu głubczyckiego. Stracili 7 tysięcy złotych. To pierwszy taki przypadek na Opolszczyźnie. Oszuści prze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »