Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-12, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Patryk Jaki o inicjatywie referendalnej ws. nowego więzienia w Brzegu: To gra polityczna

Obecny Zakład Karny w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Obecny Zakład Karny w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
- Kwestia podpisów pod referendum i zniechęcanie mieszkańców do tej inwestycji, to wprowadzanie ludzi w błąd i gra polityczna w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi - tak Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, ocenił działania osób, które nie chcą budowy nowego więzienia w Brzegu.
W poniedziałek (9.04) poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski, współorganizator akcji referendalnej, poinformował, że pod wnioskiem o zwołanie referendum w sprawie tej inwestycji zebrano pomad 3 tysiące podpisów.

- Przede wszystkim te podpisy nie są policzone - komentuje Patryk Jaki. - Nie są zweryfikowane, a jak będą, to wtedy będziemy na ten temat rozmawiać. Póki co, to mamy deklaracje polityczne, ofensywne, a nie mamy faktów w tej sprawie. Jak będą policzone i rzeczywiście zobaczymy, że tam jest realnie te trzy tysiące podpisów, to wtedy, moim zdaniem, możemy na nowo na ten temat porozmawiać. Ale, nawet jak będą policzone, to znaczy, że są one oparte na polityce kłamstw.

Patryk Jaki politykę kłamstw argumentuje tym, że w opinii przeciwników nowego więzienia, ta inwestycja spowoduje, że w Brzegu będzie bardziej niebezpiecznie.

- Przecież zakład karny w Brzegu już jest i to nie na obrzeżach, a w centrum miasta. Nowy z kolei ma być zlokalizowany właśnie na obrzeżach - argumentuje. - Czyli bezpośrednie oddziaływanie zakładu karnego, który już jest w Brzegu od lat, dotyczy większej ilości ludzi, niż ten, który będzie na obrzeżach. Jeżeli ktoś używa takiego argumentu, że coś zagraża mieszkańcom, to po prostu jest to śmieszne. Wszystkie osoby, które to robią zachowują się po prostu nieodpowiedzialnie, używają haniebnych, karygodnych argumentów i uważam, że powinny być rozliczone w wyborach.

Według Patryka Jakiego inwestycja przez najbliższe 100 lat ma wnieść do budżetu Brzegu ponad miliard złotych.
Patryk Jaki
Patryk Jaki

Wiadomości z regionu

2018-10-17, godz. 19:30 Brzeg doczeka się obwodnicy wraz z nowym mostem. Jest program inwestycyjny Wczoraj w Ministerstwie Infrastruktury uzgodniono program inwestycyjny na rozpoczęcie prac przygotowawczych dotyczących budowy obwodnicy Brzegu, w ciągu drogi ... » więcej 2018-10-17, godz. 19:15 KWW Mniejszość Niemiecka wygrała w sądzie z KWW Macieja Sonika. Chodzi o kolportaż ulotek wyborczych Na materiałach wyborczych Norberta Walczyka, kandydata KWW Macieja Sonika do Rady Miasta Krapkowice, znalazły się nazwiska kandydatów Mniejszości Niemieckiej ... » więcej 2018-10-17, godz. 18:45 Prokurator zaskarżył wyrok ws. banerów antyaborcyjnych. Sąd Okręgowych odrzucił zażalenie Sąd Okręgowy w Opolu odrzucił zażalenie prokuratury na decyzję sądu rejonowego, który 27 czerwca skazał działaczy fundacji pro-life za antyaborcyjne banery pr ... » więcej 2018-10-17, godz. 18:30 Specjaliści Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN odnaleźli w Łambinowicach 30 nieśmiertelników nieznanej armii Historycy pracujący na terenie dawnego majątku Scharfenbergów w gminie Łambinowice natrafili na 30 przedmiotów przypominających nieśmiertelniki. Specjaliści B ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:38 Pielęgniarka nyskiego szpitala miała dwa promile alkoholu w organizmie 2 promile alkoholu miała w organizmie pielęgniarka z oddziału noworodkowego Szpitala Powiatowego w Nysie. Jak powiedział nam dyrektor placówki Norbert Krajczy ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:37 Nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu pod znakiem fuzji z UO? Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zainaugurowała oficjalnie nowy rok akademicki. Rekrutacja w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła o ponad 7%. ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:30 Marcin Ociepa poparł kandydatów w Kluczborku Podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Marcin Ociepa udzielił poparcia kluczborskim kandydatom Prawa i Sprawiedliwości do rady m ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:45 Barbara Kamińska chce utworzenia parku kulturowego ze szklaną ekspozycją w Opolu Ekspozycja pod szkłem prezentująca piastowską osadę, czyli park kulturowy, który stałby się atrakcją turystyczną Opola - to propozycja Barbary Kamińskiej, kan ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:44 Tak zmieni się plac przed dworcem PKP w Opolu Plac przed dworcem PKP w Opolu ma zyskać nowy blask. Według wybranego projektu biura SN Architekci z Opola, na hektarowej działce pojawią się górki na których ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:30 Chcą oszukać opolskich seniorów. Policja ostrzega: próby mogą się powtórzyć Dzisiaj (17.10) opolscy policjanci przyjęli zgłoszenie o próbie oszustwa na policjanta. Na szczęście, tym razem próba wyłudzenia pieniędzy zakończyła się niep ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »