Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Tybetańska kuchnia i sporty zimowe - Tibetská ku ...
2018-03-10, 09:30 Autor: Ewelina Rusin-Różycka (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Tybetańska kuchnia i sporty zimowe - Tibetská kuchyně a zimní sporty [FILM, ZDJĘCIA]

Zjazd z pochodniami na Ramzowej [Film: Marta Klubkowska]
Sobotni poranek z audycją z cyklu "Most - polsko-czeska współpraca redakcji" spędziliśmy w niewielkiej, malowniczej wiosce Petrikov, która przysypana śnieżnym puchem, wygląda jak zachwycająca, baśniowa kraina. Taki widok ucieszył nasze oczy i wspaniale ukoił nerwy po przepracowanym tygodniu. Ale znaleźliśmy także miejsce, które zachwyciło również nasze podniebienia. Jego gospodarz, Zdenek Pospisil, kucharz i himalaista, przygotowuje tam dla odwiedzających go gości specjały kuchni tybetańskiej i nepalskiej. Nas również nimi poczęstował.
Ponownie byliśmy także na Ramzowej, gdzie odbyła się impreza narciarska, inicjująca cykl kolejnych, z finałem we Francji. Jak wziąć w nich udział? Odpowiedź w audycji.
Posłuchaj audycji MOST z 10.03.2018
Poslouchej pořad MOST z 10.03.2018
Tibetská kuchyně a zimní sporty

Sobotní ráno s pořadem „Most – polsko-česká spolupráce redakcí" jsme strávili v malé a malebné vesnici Petříkov, která pod sněžní peřinou vypadá jako úchvatná, pohádková země. Podívaná potěšila naše očí a zklidnila nervy po pracovitém týdnu. Našli jsme ale i místo, kde nám to výborně chutnalo. Tamní hostitel, Zdeněk Pospíšil, kuchař a himálajský horolezec, připravuje pro návštěvníky speciality tibetské a nepálské kuchyně. Tak nás nechal je ochutnat.
Opakovaně jsme byli i na Ramzové, kde se konala lyžařská akce, otevírající cyklus dalších, s finále ve Francii. Jak se jich zúčasnit? Odpověď najdete v pořadu.

Zobacz także

2018-03-17, godz. 09:30 Ostatni gasi światło - Poslední zhasne „Ostatni gasi światło” to polsko-czeska koprodukcja teatralna w reżyserii Norberta Rakowskiego, na podstawie tekstu Vojtěcha Štěpánka. Światowa prapremiera pr ... » więcej 2018-03-03, godz. 09:30 Sztuka nas łączy – Umění nás spojuje „Sztuka nas łączy – Umění nás spojuje” to cykl wydarzeń kulturalnych realizowany przez Prudnicki Ośrodek Kultury i MIKS KRNOV w ramach wspólnego projektu, któ ... » więcej 2018-02-24, godz. 09:30 Rowerem przez Czechy - Na kole po Česku Pan Janusz Berdzik wielokrotnie odbywał wyprawy rowerowe po Europie i chociaż Czechy jak dotąd nie były celem jego podróży, to jednak dwukrotnie stały się kra ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:30 Czeski film - Český film Określenie „czeski film” żyje w świadomości Polaków własnym życiem i niestety ma znaczenie negatywne. Ale skąd się ono wzięło? Co wiemy o kinematografii naszy ... » więcej 2018-02-10, godz. 09:30 Izabela i czescy przyjaciele - Izabela a její čeští přátele Audycja „Most – polsko czeska współpraca redakcji”, odwiedziła szkółkę narciarską na Ramzowej. Byliśmy w wypożyczalni sprzętu narciarskiego, gdzie rozmawialiś ... » więcej 2018-02-03, godz. 09:30 Skarby pogranicza - Poklady pohraničí W audycji z cyklu „Most - polsko-czeska współpraca redakcji” gościliśmy u Pana Kazimierza Staszkowa w Nysie. Pan Kazimierz jest autorem książek i przewodników ... » więcej 2018-01-27, godz. 09:30 Z wizytą na Ramzowej - Návštěva Razmové W pierwszej audycji z cyklu „Most - polsko-czeska współpraca redakcji” odwiedziliśmy Ramzową w Czechach. To właśnie tu znajdują się chętnie odwiedzane przez C ... » więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »