Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Tybetańska kuchnia i sporty zimowe - Tibetská ku ...
2018-03-10, 09:30 Autor: Ewelina Rusin-Różycka (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Tybetańska kuchnia i sporty zimowe - Tibetská kuchyně a zimní sporty [FILM, ZDJĘCIA]

Zjazd z pochodniami na Ramzowej [Film: Marta Klubkowska]
Sobotni poranek z audycją z cyklu "Most - polsko-czeska współpraca redakcji" spędziliśmy w niewielkiej, malowniczej wiosce Petrikov, która przysypana śnieżnym puchem, wygląda jak zachwycająca, baśniowa kraina. Taki widok ucieszył nasze oczy i wspaniale ukoił nerwy po przepracowanym tygodniu. Ale znaleźliśmy także miejsce, które zachwyciło również nasze podniebienia. Jego gospodarz, Zdenek Pospisil, kucharz i himalaista, przygotowuje tam dla odwiedzających go gości specjały kuchni tybetańskiej i nepalskiej. Nas również nimi poczęstował.
Ponownie byliśmy także na Ramzowej, gdzie odbyła się impreza narciarska, inicjująca cykl kolejnych, z finałem we Francji. Jak wziąć w nich udział? Odpowiedź w audycji.
Posłuchaj audycji MOST z 10.03.2018
Poslouchej pořad MOST z 10.03.2018
Tibetská kuchyně a zimní sporty

Sobotní ráno s pořadem „Most – polsko-česká spolupráce redakcí" jsme strávili v malé a malebné vesnici Petříkov, která pod sněžní peřinou vypadá jako úchvatná, pohádková země. Podívaná potěšila naše očí a zklidnila nervy po pracovitém týdnu. Našli jsme ale i místo, kde nám to výborně chutnalo. Tamní hostitel, Zdeněk Pospíšil, kuchař a himálajský horolezec, připravuje pro návštěvníky speciality tibetské a nepálské kuchyně. Tak nás nechal je ochutnat.
Opakovaně jsme byli i na Ramzové, kde se konala lyžařská akce, otevírající cyklus dalších, s finále ve Francii. Jak se jich zúčasnit? Odpověď najdete v pořadu.

Zobacz także

2018-12-08, godz. 09:30 W Polsce – strażacy, w Czechach – hasiči / V Polsku - strażacy, v Česku - hasiči Odwiedzają się przy okazji świąt państwowych, zapraszają wzajemnie na zawody i jubileusze. Dyskutują o nowych systemach linii ssawnych i zmianach w regulamina ... » więcej 2018-12-01, godz. 09:30 Legendy Księstwa Nyskiego / Legendy Niského knížectví Jednym z kierunków naszych wyjazdów zagranicznych zimowych jest Ramzová. Gdy następnie wjedziemy kolejką krzesełkową na Šerák, możemy wybrać się na pieszą węd ... » więcej 2018-11-24, godz. 09:30 Destynacja Turystyczna na polsko-czeskim przygraniczu / Turistická destinace na česko-polském pohraničí Po czeskiej stronie granicy Euroregion Pradziad z dużym powodzeniem prowadzi dla gestorów turystyki z okolic Jesenika, Bruntala i Krnova Destynację Turystyczn ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:30 Najważniejsza w życiu jest harmonia / V životě je nejdůležitější harmonie Jedną z październikowych audycji poświęciliśmy kobietom mieszkającym na Opolszczyźnie. Opowiadały o tym, co dla nich ważne, z czym najtrudniej jest im się mie ... » więcej 2018-11-10, godz. 09:30 Bogactwo za Morawską Bramą / Bohatství za Moravskou bránou Podczas koncertu w Studiu „M” im. SBB, 26 października, zaproszeni słuchacze spotkali się z zespołem „Chwila Nieuwagi i Kubą Blokeszem, by posłuchać programu ... » więcej 2018-11-03, godz. 09:30 Cmentarz Żydowski w Krnovie / Židovský hřbitov v Krnově W refleksyjnym, listopadowym klimacie, w audycji MOST odwiedzimy Cmentarz Żydowski w Krnovie i poznamy jego historię. Do dzisiaj zachowało się tam około 150 n ... » więcej 2018-10-27, godz. 09:30 Wolność niejedno ma kobiece imię / Svoboda má mnohá ženská jména „Było mnóstwo pozytywnej energii, śmiechu, mody i oryginalności, kobiecości i seksapilu” mówi Iwona Łęc-Wylęgała, inicjatorka i koordynatorka darmowych warszt ... » więcej 2018-10-20, godz. 09:30 Polskie i czeskie rękodzieło artystyczne i tradycyjne rzemiosło / Polské a české umělecké a tradiční řemeslo W Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach spotkali się przedstawiciele tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła artystycznego z Polski i Czech. Miłośników kowalstwa, r ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:30 Rynek pracy pogranicza polsko-czeskiego / Pracovní trh polsko-českého pohraničí Podczas XXIV Spotkań Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbywały się w Ostravie, jeden z uczestników tej konferencji, Pan Romuald Jończy, profesor nauk e ... » więcej 2018-10-06, godz. 09:30 Kultura w społeczności przygranicza / Kultura v pohraniční společnosti O tym, jak ważne jest budowanie własnej tożsamości i wiedza skąd się wywodzimy, przekonać się mogli uczestnicy warsztatów zorganizowanych w Jarnołtówku. W ich ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »