Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Rowerem przez Czechy - Na kole po Česku
2018-02-24, 09:30 Autor: Ewelina Rusin-Różycka (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Rowerem przez Czechy - Na kole po Česku

Rowerem przez Czechy [fot. Janusz Berdzik]
Rowerem przez Czechy [fot. Janusz Berdzik]
Pan Janusz Berdzik wielokrotnie odbywał wyprawy rowerowe po Europie i chociaż Czechy jak dotąd nie były celem jego podróży, to jednak dwukrotnie stały się krajem tranzytowym. Pierwszy raz było to w 2009 roku, kiedy ze Strzelec Opolskich odbywał podróż na Monte Cassino i do Rzymu. Czechy przemierzał wtedy na trasie Krnov – Sternberg – Ołomuniec – Brno – Strachotin – Mikulov. Drugi raz w 2015 roku podróżując na Bałkany. W audycji "Most - polsko-czeska współpraca redakcji" Pan Janusz Berdzik opowiada o ogromnej życzliwości braci Czechów, gotowości do wszelkiej pomocy, a przykładów czeskiego humoru, koleżeństwa oraz globtroterskiej solidarności doświadczył bardzo wiele. Czechy, to niezwykle interesujący kraj pod względem turystycznym - doradzamy więc gdzie warto się zatrzymać i na jaką ofertę możemy liczyć.
Posłuchaj audycji MOST z 24.02.2018
Poslouchej pořad MOST z 24.02.2018
Na kole po Česku

Pan Janusz Berdzik mnohokrát jezdil na kole po Evropě, a i když zatím ČR nebyla cílem jeho cesty, dvakrát se stála tranzitní zemí. Poprvé v roce 2009, kdy z obci Strzelce Opolskie putoval na Monte Cassino a do Říma. Tehdy projel Českem po trase Krnov – Šternberk – Olomouc – Brno – Strachotín – Mikulov. Podruhé byl zde v roce 2015 po cestě na Balkán. V pořadu „Most – polsko-česká spolupráce redakcí" pan Janusz Berdzik mluví o velké přízni Čechů, připravenosti jakkoli pomoct, o příkladech českého smyslu pro humor, přátelství a cestovatelské solidarity, kterých hodně zažil. Česko je turisticky velmi zajímavá země, tak doporučujeme místa k zastavení a nabídku, se kterou můžeme počítat.

Zobacz także

2018-12-08, godz. 09:30 W Polsce – strażacy, w Czechach – hasiči / V Polsku - strażacy, v Česku - hasiči Odwiedzają się przy okazji świąt państwowych, zapraszają wzajemnie na zawody i jubileusze. Dyskutują o nowych systemach linii ssawnych i zmianach w regulamina ... » więcej 2018-12-01, godz. 09:30 Legendy Księstwa Nyskiego / Legendy Niského knížectví Jednym z kierunków naszych wyjazdów zagranicznych zimowych jest Ramzová. Gdy następnie wjedziemy kolejką krzesełkową na Šerák, możemy wybrać się na pieszą węd ... » więcej 2018-11-24, godz. 09:30 Destynacja Turystyczna na polsko-czeskim przygraniczu / Turistická destinace na česko-polském pohraničí Po czeskiej stronie granicy Euroregion Pradziad z dużym powodzeniem prowadzi dla gestorów turystyki z okolic Jesenika, Bruntala i Krnova Destynację Turystyczn ... » więcej 2018-11-17, godz. 09:30 Najważniejsza w życiu jest harmonia / V životě je nejdůležitější harmonie Jedną z październikowych audycji poświęciliśmy kobietom mieszkającym na Opolszczyźnie. Opowiadały o tym, co dla nich ważne, z czym najtrudniej jest im się mie ... » więcej 2018-11-10, godz. 09:30 Bogactwo za Morawską Bramą / Bohatství za Moravskou bránou Podczas koncertu w Studiu „M” im. SBB, 26 października, zaproszeni słuchacze spotkali się z zespołem „Chwila Nieuwagi i Kubą Blokeszem, by posłuchać programu ... » więcej 2018-11-03, godz. 09:30 Cmentarz Żydowski w Krnovie / Židovský hřbitov v Krnově W refleksyjnym, listopadowym klimacie, w audycji MOST odwiedzimy Cmentarz Żydowski w Krnovie i poznamy jego historię. Do dzisiaj zachowało się tam około 150 n ... » więcej 2018-10-27, godz. 09:30 Wolność niejedno ma kobiece imię / Svoboda má mnohá ženská jména „Było mnóstwo pozytywnej energii, śmiechu, mody i oryginalności, kobiecości i seksapilu” mówi Iwona Łęc-Wylęgała, inicjatorka i koordynatorka darmowych warszt ... » więcej 2018-10-20, godz. 09:30 Polskie i czeskie rękodzieło artystyczne i tradycyjne rzemiosło / Polské a české umělecké a tradiční řemeslo W Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach spotkali się przedstawiciele tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła artystycznego z Polski i Czech. Miłośników kowalstwa, r ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:30 Rynek pracy pogranicza polsko-czeskiego / Pracovní trh polsko-českého pohraničí Podczas XXIV Spotkań Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbywały się w Ostravie, jeden z uczestników tej konferencji, Pan Romuald Jończy, profesor nauk e ... » więcej 2018-10-06, godz. 09:30 Kultura w społeczności przygranicza / Kultura v pohraniční společnosti O tym, jak ważne jest budowanie własnej tożsamości i wiedza skąd się wywodzimy, przekonać się mogli uczestnicy warsztatów zorganizowanych w Jarnołtówku. W ich ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »