Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Rowerem przez Czechy - Na kole po Česku
2018-02-24, 09:30 Autor: Ewelina Rusin-Różycka (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Rowerem przez Czechy - Na kole po Česku

Rowerem przez Czechy [fot. Janusz Berdzik]
Rowerem przez Czechy [fot. Janusz Berdzik]
Pan Janusz Berdzik wielokrotnie odbywał wyprawy rowerowe po Europie i chociaż Czechy jak dotąd nie były celem jego podróży, to jednak dwukrotnie stały się krajem tranzytowym. Pierwszy raz było to w 2009 roku, kiedy ze Strzelec Opolskich odbywał podróż na Monte Cassino i do Rzymu. Czechy przemierzał wtedy na trasie Krnov – Sternberg – Ołomuniec – Brno – Strachotin – Mikulov. Drugi raz w 2015 roku podróżując na Bałkany. W audycji "Most - polsko-czeska współpraca redakcji" Pan Janusz Berdzik opowiada o ogromnej życzliwości braci Czechów, gotowości do wszelkiej pomocy, a przykładów czeskiego humoru, koleżeństwa oraz globtroterskiej solidarności doświadczył bardzo wiele. Czechy, to niezwykle interesujący kraj pod względem turystycznym - doradzamy więc gdzie warto się zatrzymać i na jaką ofertę możemy liczyć.
Posłuchaj audycji MOST z 24.02.2018
Poslouchej pořad MOST z 24.02.2018
Na kole po Česku

Pan Janusz Berdzik mnohokrát jezdil na kole po Evropě, a i když zatím ČR nebyla cílem jeho cesty, dvakrát se stála tranzitní zemí. Poprvé v roce 2009, kdy z obci Strzelce Opolskie putoval na Monte Cassino a do Říma. Tehdy projel Českem po trase Krnov – Šternberk – Olomouc – Brno – Strachotín – Mikulov. Podruhé byl zde v roce 2015 po cestě na Balkán. V pořadu „Most – polsko-česká spolupráce redakcí" pan Janusz Berdzik mluví o velké přízni Čechů, připravenosti jakkoli pomoct, o příkladech českého smyslu pro humor, přátelství a cestovatelské solidarity, kterých hodně zažil. Česko je turisticky velmi zajímavá země, tak doporučujeme místa k zastavení a nabídku, se kterou můžeme počítat.

Zobacz także

2018-09-22, godz. 09:30 Artystyczne mapowanie regionu Morawsko-Śląskiego i Opolskiego / Umělecké mapování regionů Moravskoslezského a Opolského Roczny projekt artystyczny „Sztuka nas łączy” / „Umeni nas spojuje” dobiega końca. Jego zwieńczeniem był siedmiodniowy plener fotograficzny, w czasie którego ... » więcej 2018-09-15, godz. 09:30 „Art Brut” w Muzeum Wsi Opolskiej / „Art Brut“ v Muzeu opolského venkova W Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach otwarto polsko-czeską wystawę pt. ”Kwiaty i bukiety w twórczości ludowej, naiwnej i Marie Kodovskiej”. Wystawa powstała ... » więcej 2018-09-08, godz. 09:30 O mniejszości polskiej w Republice Czeskiej / O polské menšině v ČR W naszym cyklu „MOST- polsko-czeska współpraca redakcji”, odpoczniemy dziś od zwiedzania i spotkamy się z Martyną Radłowską-Obrusnik, dziennikarką z Czeskiego ... » więcej 2018-09-01, godz. 09:30 Dom Kata / Katovna W audycji MOST przenosimy się w czasie. Jest wiek XVII. Czas „polowań na czarownice”. W towarzystwie Agnieszki Więckowskiej z Czesko-Polskiego Centrum Informa ... » więcej 2018-08-25, godz. 09:30 Ołomuniec – dawna stolica Moraw / Olomouc – bývalé hl. město Moravy W audycji MOST wracamy na turystyczne szlaki i wspólnie z przewodnikiem Panem Marcinem Husakiem zwiedzamy Ołomuniec, historyczną stolicę Moraw, o którym pierw ... » więcej 2018-08-18, godz. 09:30 Polsko-czeskie wesele / Polsko-česká svatba Po studiach Aleksandra postanowiła przeprowadzić się do Czech. Mieszkała u czeskich znajomych i od nich uczyła się języka. Na wspólnej imprezie poznała Tomasa ... » więcej 2018-08-11, godz. 09:30 „Kraina tradycją malowana” / Krajina malovaná tradicí Czym charakteryzuje się kompozycja ludowa, czy możliwe jest wykorzystanie sztuki ludowej do nowoczesnego zdobnictwa, jakie kolory i barwy wykorzystywane są we ... » więcej 2018-08-04, godz. 09:30 Tradycyjne sianokosy w Chebzí / Tradiční svážení sena v Chebzí [FILM] W wakacyjnej audycji MOST odbyliśmy podróż w czasie i uczestniczymy w tradycyjnych sianokosach. Dawniej był to dla gospodarzy niezwykły czas, a pracy zawsze t ... » więcej 2018-07-28, godz. 09:30 Postindustrialny park Dolní Vítkovice w Ostravie / Postindustriální park Dolní Vítkovice v Ostravě Na terenie dawnej koksowni, huty i kopalni w Ostrawie utworzono prawdziwą perełkę architektury industrialnej - obszar Dolní Vítkovice. Dzięki pomysłowi, uporo ... » więcej 2018-07-21, godz. 09:30 Zamek Bouzov – krzyżacka siedziba koło Ołomuńca / Hrad Bouzov - sídlo Křižáků u Olomouce Celem naszej kolejnej, radiowej i wakacyjnej wyprawy jest położony około 35 km na północny zachód od Ołomuńca Zamek Bouzov. Wspólnie z przewodnikiem z Prudnik ... » więcej
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »