Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Rowerem przez Czechy - Na kole po Česku
2018-02-24, 09:30 Autor: Ewelina Rusin-Różycka (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Rowerem przez Czechy - Na kole po Česku

Rowerem przez Czechy [fot. Janusz Berdzik]
Rowerem przez Czechy [fot. Janusz Berdzik]
Pan Janusz Berdzik wielokrotnie odbywał wyprawy rowerowe po Europie i chociaż Czechy jak dotąd nie były celem jego podróży, to jednak dwukrotnie stały się krajem tranzytowym. Pierwszy raz było to w 2009 roku, kiedy ze Strzelec Opolskich odbywał podróż na Monte Cassino i do Rzymu. Czechy przemierzał wtedy na trasie Krnov – Sternberg – Ołomuniec – Brno – Strachotin – Mikulov. Drugi raz w 2015 roku podróżując na Bałkany. W audycji "Most - polsko-czeska współpraca redakcji" Pan Janusz Berdzik opowiada o ogromnej życzliwości braci Czechów, gotowości do wszelkiej pomocy, a przykładów czeskiego humoru, koleżeństwa oraz globtroterskiej solidarności doświadczył bardzo wiele. Czechy, to niezwykle interesujący kraj pod względem turystycznym - doradzamy więc gdzie warto się zatrzymać i na jaką ofertę możemy liczyć.
Posłuchaj audycji MOST z 24.02.2018
Poslouchej pořad MOST z 24.02.2018
Na kole po Česku

Pan Janusz Berdzik mnohokrát jezdil na kole po Evropě, a i když zatím ČR nebyla cílem jeho cesty, dvakrát se stála tranzitní zemí. Poprvé v roce 2009, kdy z obci Strzelce Opolskie putoval na Monte Cassino a do Říma. Tehdy projel Českem po trase Krnov – Šternberk – Olomouc – Brno – Strachotín – Mikulov. Podruhé byl zde v roce 2015 po cestě na Balkán. V pořadu „Most – polsko-česká spolupráce redakcí" pan Janusz Berdzik mluví o velké přízni Čechů, připravenosti jakkoli pomoct, o příkladech českého smyslu pro humor, přátelství a cestovatelské solidarity, kterých hodně zažil. Česko je turisticky velmi zajímavá země, tak doporučujeme místa k zastavení a nabídku, se kterou můžeme počítat.

Zobacz także

2018-03-17, godz. 09:30 Ostatni gasi światło - Poslední zhasne „Ostatni gasi światło” to polsko-czeska koprodukcja teatralna w reżyserii Norberta Rakowskiego, na podstawie tekstu Vojtěcha Štěpánka. Światowa prapremiera pr ... » więcej 2018-03-10, godz. 09:30 Tybetańska kuchnia i sporty zimowe - Tibetská kuchyně a zimní sporty [FILM, ZDJĘCIA] Sobotni poranek z audycją z cyklu "Most - polsko-czeska współpraca redakcji" spędziliśmy w niewielkiej, malowniczej wiosce Petrikov, która przysypana śnieżnym ... » więcej 2018-03-03, godz. 09:30 Sztuka nas łączy – Umění nás spojuje „Sztuka nas łączy – Umění nás spojuje” to cykl wydarzeń kulturalnych realizowany przez Prudnicki Ośrodek Kultury i MIKS KRNOV w ramach wspólnego projektu, któ ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:30 Czeski film - Český film Określenie „czeski film” żyje w świadomości Polaków własnym życiem i niestety ma znaczenie negatywne. Ale skąd się ono wzięło? Co wiemy o kinematografii naszy ... » więcej 2018-02-10, godz. 09:30 Izabela i czescy przyjaciele - Izabela a její čeští přátele Audycja „Most – polsko czeska współpraca redakcji”, odwiedziła szkółkę narciarską na Ramzowej. Byliśmy w wypożyczalni sprzętu narciarskiego, gdzie rozmawialiś ... » więcej 2018-02-03, godz. 09:30 Skarby pogranicza - Poklady pohraničí W audycji z cyklu „Most - polsko-czeska współpraca redakcji” gościliśmy u Pana Kazimierza Staszkowa w Nysie. Pan Kazimierz jest autorem książek i przewodników ... » więcej 2018-01-27, godz. 09:30 Z wizytą na Ramzowej - Návštěva Razmové W pierwszej audycji z cyklu „Most - polsko-czeska współpraca redakcji” odwiedziliśmy Ramzową w Czechach. To właśnie tu znajdują się chętnie odwiedzane przez C ... » więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »