Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Głuchołaski bieg przyjaźni / Głucholazský běh př ...
2019-10-05, 09:30 Autor: Paweł Konieczny (oprac. Jacek Łuczak tł. Ewa Małachowicz)

Głuchołaski bieg przyjaźni / Głucholazský běh přátelství

Głuchołaski bieg przyjaźni [fot. Paweł Konieczny]
Głuchołaski bieg przyjaźni [fot. Paweł Konieczny]
Głuchołaską tradycją stał się coroczny bieg służb mundurowych, który odbywa się we wrześniu. W tym roku impreza ta była połączona z biegiem przyjaźni, który ma integrować Polaków i Czechów. Kto lepiej poradził sobie z wymagającą trasą biegu ulicznego? Jak wygląda przyjaźń dwóch sąsiadujących ze sobą krajów? O to pytaliśmy uczestników zawodów, jej organizatorów i gości. W tym roku zawody udało się ukończyć wszystkim uczestnikom. Oprócz biegu głównego na dystansie dwunastu kilometrów odbyła się także sztafeta przyjaźni, w której zwyciężyli przedstawiciele urzędu miejskiego ze Zlatych Hor.
Posłuchaj audycji MOST z 05.10.2019
Poslouchej pořad MOST z 05.10.2019
Głucholazský běh přátelství
Tradicí v Głuchołazech je běh uniformovaných služeb, který se koná každý rok v září. Letos byla akce propojena s během přátelství, který má integrovat Poláky a Čechy. Kdo lépe zvládne náročnou trasu uličního běžeckého dostihu? Jak to je s přátelstvím mezi obyvateli sousedských států? Na to jsme se ptali účastníky závodu, jeho pořadatelů a hostů. Tentokrát všichni účastníci úspěšně absolvovali běh. Kromě hlavního závodu na distanci dvanácti kilometrů, konala se i štafeta přátelství, ve které zvítězili představitele Městského úřadu ze Zlatých Hor.

Zobacz także

2019-10-12, godz. 09:30 Poznajemy Świętego Wacława / Seznamme se se svátým Václavem 28 września jak Czechy długie i szerokie odbywają się jarmarki, pochody, przedstawienia i koncerty ku czci św. Wacława. Był to książę z dynastii Przemyślidów, ... » więcej 2019-09-28, godz. 09:30 Jacy są czescy Ślązacy? / Jací jsou čeští Slezané? Książki Evy Tvrdej kilka lat temu po raz pierwszy zostały przetłumaczone na język polski. Wydał je Piotr Długosz, wydawca spod Opola i miłośnik ziemi Śląskiej ... » więcej 2019-09-21, godz. 09:30 W oczekiwaniu na premierę "Czeskiej" / Čekaje na premiéru "České" Lubelska Federacja Bardów to wykonawcy, którzy często goszczą na różnych festiwalach piosenki poetyckiej, autorskiej czy turystycznej. Wielokrotnie występowal ... » więcej 2019-09-14, godz. 09:30 Polsko-czeski weekend satyry i karykatury / Polsko-český víkend satiry a karikatury Każdego roku przez trzy sierpniowe dni miłośnicy humoru rysowanego mają możliwość w ośrodku Błękitna Zatoka w Głębinowie bezpośredniego spotkania się z najlep ... » więcej 2019-09-07, godz. 09:30 Nieuleczalny czechofil / Nevylečitelný Čechofil Mariusz Szczygieł to nie tylko znany dziennikarz i ceniony reportażysta, ale przede wszystkim nieuleczalny czechofil. O Czechach, trochę o Polakach, kawie po ... » więcej 2019-08-31, godz. 09:30 Ostatnie tchnienie lata / Poslední závan léta Jest taki jeden dzień w sierpniu, kiedy to zarówno polscy jak i czescy przewodnicy spotykają się w Sudetach by świętować dzień swojego patrona. O współpracy t ... » więcej 2019-08-24, godz. 09:30 Od historii po współczesną piosenkę / Od dějin až k současné písničce Podczas festiwalu opolskiego wielokrotnie wykonywano utwory, które są doskonale znane także za naszą południową granicą. Mają one swoje czeskie przekłady. Co ... » więcej 2019-08-17, godz. 09:30 Polski i czeski - podobne, a jednak różne języki / Polština a čeština - podobné, avšak odlišné jazyky Do kiedy Polacy i Czesi używali wspólnego języka? Czy to prawda, że język czeski niemal całkowicie zniknął a jego odtworzenie stało się sprawą polityczną? Któ ... » więcej 2019-08-10, godz. 09:30 Polacy śpiewają po czesku / Poláci zpívají v češtině "Polacy mają za zadanie wykonać piosenkę czeską, w języku oryginalnym lub w tłumaczeniu na język polski, a Czechów prosimy o zaśpiewanie piosenki polskiej w o ... » więcej 2019-08-03, godz. 09:30 Wakacyjne spotkania polsko-czeskie / Polsko-Česká setkání o prázdninách Co roku w samym środku wakacji odbywają się w Polsce dwie imprezy, które łączą Polaków i Czechów. Są nimi Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej KROPKA ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »