Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Najważniejsza w życiu jest harmonia / V životě j ...
2018-11-17, 09:30 Autor: Ewelina Rusin-Różycka (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Najważniejsza w życiu jest harmonia / V životě je nejdůležitější harmonie

Najważniejsza w życiu jest harmonia [fot. Jacek Różycki]
Najważniejsza w życiu jest harmonia [fot. Jacek Różycki]
Jedną z październikowych audycji poświęciliśmy kobietom mieszkającym na Opolszczyźnie. Opowiadały o tym, co dla nich ważne, z czym najtrudniej jest im się mierzyć, jak zmienić swoje życie i gdzie szukać wsparcia. Tym razem do rozmowy zaproszone zostały panie żyjące w Republice Czeskiej: emerytowana nauczycielka i malarka, właścicielka kawiarni i młoda specjalistka od turystyki. Opowiedzą o sobie, swoim życiu, marzeniach, problemach. O tym, na ile mogą się realizować jako kobiety, czy mają czas dla siebie, zadbanie o własną psychikę i urodę? Co jest dla nich w życiu ważne? Jak organizują swój czas i na ile są podobne do nas, Polek? Roli tłumaczki podjęła się Polka pracująca w Jeseniku, Agnieszka Więckowska.
Posłuchaj audycji MOST z 17.11.2018
Poslouchej pořad MOST z 17.11.2018
V životě je nejdůležitější harmonie
Jeden z říjnových pořadu byl věnovaný ženám žijícím v Opolském vojvodství. Mluvily o tom, co je pro ně důležité, co jim dělá největší problémy, jak lze měnit svůj život a kde hledat podporu. Tentokrát k rozhovoru byly pozvané ženy žijící v České republice: učitelka a malířka v důchodu, majitelka kavárny a mladá odbornice na turistiku. Řeknou něco o sobě, svých životech, snech a problémech. O tom, do jaké míry se mohou realizovat jako ženy, zda mají čas pro sebe, pro to aby se postaraly o svoji psychiku a krásu. Co je pro ně v životě důležité? Jak si organizují svůj čas a do jaké míry se podobají nám Polkám?
Rozhovory překládala pracující v Jeseníku Polka, Agnieszka Więckowska.

Zobacz także

2018-12-15, godz. 09:30 Praski Jarmark w pigułce / Pražský vánoční trh v kostce Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla pokochali wyjazdy do Czech. Rano wsiadają w autobus MZK, jadą zwiedzać, kupić pamiątki, zjeść knedliki albo smażony ser i wieczor ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:30 W Polsce – strażacy, w Czechach – hasiči / V Polsku - strażacy, v Česku - hasiči Odwiedzają się przy okazji świąt państwowych, zapraszają wzajemnie na zawody i jubileusze. Dyskutują o nowych systemach linii ssawnych i zmianach w regulamina ... » więcej 2018-12-01, godz. 09:30 Legendy Księstwa Nyskiego / Legendy Niského knížectví Jednym z kierunków naszych wyjazdów zagranicznych zimowych jest Ramzová. Gdy następnie wjedziemy kolejką krzesełkową na Šerák, możemy wybrać się na pieszą węd ... » więcej 2018-11-24, godz. 09:30 Destynacja Turystyczna na polsko-czeskim przygraniczu / Turistická destinace na česko-polském pohraničí Po czeskiej stronie granicy Euroregion Pradziad z dużym powodzeniem prowadzi dla gestorów turystyki z okolic Jesenika, Bruntala i Krnova Destynację Turystyczn ... » więcej 2018-11-10, godz. 09:30 Bogactwo za Morawską Bramą / Bohatství za Moravskou bránou Podczas koncertu w Studiu „M” im. SBB, 26 października, zaproszeni słuchacze spotkali się z zespołem „Chwila Nieuwagi i Kubą Blokeszem, by posłuchać programu ... » więcej 2018-11-03, godz. 09:30 Cmentarz Żydowski w Krnovie / Židovský hřbitov v Krnově W refleksyjnym, listopadowym klimacie, w audycji MOST odwiedzimy Cmentarz Żydowski w Krnovie i poznamy jego historię. Do dzisiaj zachowało się tam około 150 n ... » więcej 2018-10-27, godz. 09:30 Wolność niejedno ma kobiece imię / Svoboda má mnohá ženská jména „Było mnóstwo pozytywnej energii, śmiechu, mody i oryginalności, kobiecości i seksapilu” mówi Iwona Łęc-Wylęgała, inicjatorka i koordynatorka darmowych warszt ... » więcej 2018-10-20, godz. 09:30 Polskie i czeskie rękodzieło artystyczne i tradycyjne rzemiosło / Polské a české umělecké a tradiční řemeslo W Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach spotkali się przedstawiciele tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła artystycznego z Polski i Czech. Miłośników kowalstwa, r ... » więcej 2018-10-13, godz. 09:30 Rynek pracy pogranicza polsko-czeskiego / Pracovní trh polsko-českého pohraničí Podczas XXIV Spotkań Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbywały się w Ostravie, jeden z uczestników tej konferencji, Pan Romuald Jończy, profesor nauk e ... » więcej 2018-10-06, godz. 09:30 Kultura w społeczności przygranicza / Kultura v pohraniční společnosti O tym, jak ważne jest budowanie własnej tożsamości i wiedza skąd się wywodzimy, przekonać się mogli uczestnicy warsztatów zorganizowanych w Jarnołtówku. W ich ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »