Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Bogactwo za Morawską Bramą / Bohatství za Moravskou…
2018-11-10, 09:30 Autor: Ewelina Rusin-Różycka (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Bogactwo za Morawską Bramą / Bohatství za Moravskou bránou

Martyna Czech, Kuba Blokesz i Pat [fot. Marta Klubkowska]
Martyna Czech, Kuba Blokesz i Pat [fot. Marta Klubkowska]
Podczas koncertu w Studiu „M” im. SBB, 26 października, zaproszeni słuchacze spotkali się z zespołem „Chwila Nieuwagi i Kubą Blokeszem, by posłuchać programu promującego ich nową płytę „Morawska Brama”. A w naszej audycji MOST rozmawiamy z Martyną Czech i Kubą Blokeszem o ich fascynacji „czeskimi klimatami”, miłości do tradycji i zachwytach jakich dostarczają im artyści tacy jak: Jaromir Nohavica czy Karel Kryl. Jak sami mówią: „z bogactwa, które dostrzegli za Morawską Bramą, wybrali to, co uznali za wyjątkowe, barwne i dające upust czeskości”. Opowiadają też co sprawiło, że połączyły się losy zespołu „Chwila Nieuwagi” i Kuby Blokesza.
Warto również zobaczyć filmowe zaproszenie Martyny Czech i Kuby Blokesza do zaprzyjaźnienie się z „czeskimi klimatami” i płytą „Morawska brama”.
Posłuchaj audycji MOST z 10.11.2018
Poslouchej pořad MOST z 10.11.2018
Bohatství za Moravskou bránou
Během koncertu v Studiu M jména SBB, 26. října, pozvaní posluchači se potkali se skupinou Chwila Nieuwagi a Kubou Blokeszem, aby poslechli program propagující jejich novou desku „Morawska brama”. V našem pořadu MOST mluvíme s Matrou Czech a Kubou Blokeszem o jejich fascinaci Českem, lásce k tradici a obdivu k takovým umělcům jako Jaromír Nohavica nebo Karel Kryl. Sami říkají: "z bohatství, které uviděli za Moravskou bránou, zvolili to, co jim přišlo výjimečné, barevné a ryze české". Mluví i o tom, co přivedlo ke spolupráci skupiny Chwila Nieuwagi a Kuby Blokesze.
Nenechte si ani ujít video pozvánku Martyny Czech a Kuby Blokesze k seznámení se s českou kulturou a deskou „Morawska brama”

Zobacz także

2020-01-25, godz. 09:30 Tańczymy z gwiazdami / Tancujeme s hvězdami Jan Kliment to jeden z najbardziej znanych Czechów w Polsce. Zasłynął zwycięstwami w „Tańcu z gwiazdami”, choć jego miłość do poruszania się na parkiecie zrodziła… » więcej 2020-01-18, godz. 09:30 Paczków i Javornik dwa miasta – jedna historia / Paczków a Javorník: dvě města – jedna historie Paczków wczoraj i dziś to dwa odrębne byty. Odnowiona starówka, trasy turystyczne, rowerowe, lasy, zalew retencyjny Kozielno, rzeki i przepiękna już górska panorama… » więcej 2020-01-11, godz. 09:30 Polscy narciarze oblegają Czechy / Polští lyžaře dobývají Česko Niegdyś czeskie ośrodki narciarskie nie odbiegały od tych, które znajdują się w Polsce. Obecnie są dobrze przygotowane do sezonu, a odwiedzają je tłumy Polaków… » więcej 2020-01-04, godz. 09:30 Współpraca polsko-czeska Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej / Polsko-česká spolupráce Opolské regionální turistické… Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna to stowarzyszenie które po polskiej stronie działa już od 2003 roku. Promuje ono Województwo Opolskie i zachęca do poznawania… » więcej 2019-12-28, godz. 09:30 Czech tourism Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – Czech Tourism jest organizacją budżetową Ministerstwa Infrastruktury Republiki Czeskiej, a jej misją jest prezentacja pozytywnego… » więcej 2019-12-21, godz. 09:30 Tkackie tradycje pogranicza / Tkalcovské tradice v pohraničí „Miasto tkaczy i szewców” - tak nazywano Prudnik przed wiekami w nawiązaniu do najważniejszych zawodów, które były domeną ówczesnych mieszkańców. Największy rozkwit… » więcej 2019-12-14, godz. 09:30 Petra Hůlová – Początek to Mongolia… / Petra Hůlová - Začalo to Mongolskem... Petra Hůlová jest autorką dziesięciu powieści, laureatką nagród literackich takich jak Magnesia Litera, Jiřego Ortena i Josefa Škvoreckiego oraz współzałożycielką… » więcej 2019-12-07, godz. 09:30 Adam Bubik - polski Czech z Zaolzia / Adam Bubik - polský Čech z Zaolzia Adam Bubik to polsko-czeski muzyk i piosenkarz z Zaolzia (Czechy), który tak naprawdę nigdy nie myślał o tym, że muzyka będzie jego głównym zajęciem w życiu. W… » więcej 2019-11-30, godz. 09:30 Z wizytą w Jabłonkowie / Návštěva Jablonkova Jabłonków to miasto w Czechach w kraju morawsko-śląskim. Leży w regionie Śląska Cieszyńskiego, na Zaolziu, kilka kilometrów od granicy z Polską i jest najbardziej… » więcej 2019-11-23, godz. 09:30 Rajd niepodległości / Rallye za nezávislost Tradycyjnie 11 listopada mieszkańcy południa Opolszczyzny postanowili spędzić Święto Niepodległości w niecodzienny sposób. Wybrali się w pieszą wędrówkę pomiędzy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »