Radio Opole » Białe kruki z czarnych winyli » Posłuchaj audycji » 'Białe kruki z czarnych winyli zespół 'Randez-Vo ...
2019-02-27, 01:00 Autor: Witold Sułek

"Białe kruki z czarnych winyli zespół "Randez-Vous z albumem "Randez-Vous"

Okładka płyty - Rendez-Vous "Randez-Vous" [fot. Paula Hołubowicz]
Okładka płyty - Rendez-Vous "Randez-Vous" [fot. Paula Hołubowicz]
Debiutancki album jednej z najbardziej oryginalnych polskich grup rockowo-nowofalowych lat 80-tych (dokładny rok założenia to 1983). Założycielami byli Ziemowit "Ziemek" Kosmowski (basista i wokalista), oraz saksofonista Kamil Bilski do których dołączyli gitarzysta Andrzej Stańczak i perkusista Bogdan Banasia, wkrótce zastąpiony przez Wojciecha Młoteckiego.

Grupa dokonała kilku nagrań singlowych i wystąpiła w Jarocinie i Rock Opolu. Ogromną popularnością cieszył się wydany na składance "Jeszcze młodsza generacja" utwór "Na skrzyżowaniu ulic" i do dzisiaj pozostaje spornym, czy to on, czy też "Na plaży - Anna" jest największym przebojem grupy. Biorąc pod uwagę, że ta druga pochodzi z debiutanckiej jedynej pełnowymiarowej płyty, która nagrana w trio zdumiewa klimatem i siłą brzmienia. Oczywiście grup typu power trio było w historii sporo, ale niewiele w tym czasie potrafiło tak oszczędnymi środkami uzyskać tak wielką głębię, budować nastrój poruszając się pomiędzy typowym rockiem, a nowofalowymi patentami, dodając coś od siebie. Dużo w tym zasługi wokalisty, który dysponując oryginalną barwą nie próbuje naśladować (co było częste) zachodniej maniery grup tego typu.

Zobacz także

2019-05-21, godz. 01:00 Graeme Edge Band witch Adrian Gurvitz - Kick Off Your Muddy Boots W roku 1975 trwałą przerwa w działalności kultowej grupy Moody Blues i jej członkowie poświęcili się karierą solowym. Nie inaczej Graeme Edge, perkusista zesp ... » więcej 2019-05-20, godz. 23:55 "Piosenki dla mojej matki" - różni wykonawcy Okolicznościowa płyta, jakie często wydawane są z okazji najróżniejszych świąt - tu, akurat na Dzień Matki. Jak to w takich przypadkach bywa, zazwyczaj jest t ... » więcej 2019-05-20, godz. 14:31 Eric Burdon Band - Sun Secrets Album jednego z najznamienitszych wokalistów w historii rocka, znanego najbardziej z grupy The Animals. Jednak zespół ów istniał bardzo krótko (lata 1963-1966 ... » więcej 2019-05-17, godz. 01:00 "Białe kruki z czarnych winyli" Leo Sayer i płyta "Silverbird" Debiutancki album brytyjskiego piosenkarza i songwritera, który największą sławę i rozpoznawalność zyskał kilka lat później (w 1977 roku podczas gdy rok wydan ... » więcej 2019-05-16, godz. 23:55 "Białe kruki z czarnych winyli" - Karel Svoboda i płyta "Cau Lasko" Prezentowana płyta zawiera utwory jednego z najwybitniejszych i najbardziej znanych kompozytorów muzyki rozrywkowej oraz filmowej (około 90 filmów, w tym abso ... » więcej 2019-05-13, godz. 23:55 "Białe kruki z czarnych winyli" - Simon and Garfunkel i płyta "The Concert in Central Park" Jeden z najbardziej wyjątkowych albumów koncertowych w historii rocka (i w ścisłej dziesiątce, jeżeli chodzi o zgromadzoną publiczność). zarówno dlatego, że u ... » więcej 2019-05-12, godz. 01:00 "Białe kruki z czarnych winyli" - George Harrison i płyta "Cloud Nine" Solowa twórczość Harrisona jest spośród wszystkich Beatlesów chyba najmniej znana. Po świetnym trzy płytowym debiucie (wyłączając dwie awangardowe płyty nagra ... » więcej 2019-05-11, godz. 23:55 "Białe kruki z czarnych winyli" - Jacek Lech i płyta "Latawce porwał wiatr" Doskonale znany z Czerwono-czarnych wokalista bardzo udanie poprowadził swoją karierę solową w latach 70-tych zatrzymując to, co było charakterystyczne dla ni ... » więcej 2019-05-10, godz. 01:00 "Białe kruki z czarnych winyli" Heart - "Dog & Butterfly" Jedna z najlepszych grup lat 70-tych jeżeli chodzi o hard rock, a biorąc pod uwagę iż liderkami są dwie siostry, należy podkreślić, że mamy do czynienia ze zj ... » więcej 2019-05-10, godz. 00:05 "Białe kruki z czarnych winyli" Natalia Kukulska & Anna Jantar - "Anna i Natalia" Dosyć nietypowa płyta, wydana jeszcze przed oficjalnym debiutem Natalii Kukulskiej w 1986 roku. Składa się z jednej strony z jej piosenek (tu jeszcze dla dzie ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »