Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 czerwca 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Spotkanie z Janem Groegerem z Solidaris Brass, który opowie o wybudowanym niedawno Centrum Muzyki "Manui" w parafiach misyjnych ks. Marka Sobotty w Papui Nowej Gwinei. Centrum Muzyki "Manui" to szkoła muzyczna i studio nagrań. Zespół Solidaris Brass rozkochał miejscową ludność w muzyce. Wspólne polsko-papuaskie muzykowanie było prawdziwą ucztą duchową.
Egzotyczne głosy i rytmy nagrane przez angielskiego kompozytora, etnografa i producenta muzycznego Davida Fanshawe. Podczas dziesięcioletniej podróży przez wyspy Pacyfiku, która rozpoczęła się w 1978 roku, zebrał kilka tysięcy godzin rodzimej muzyki i udokumentował muzykę i tradycje ustne Polinezji, Mikronezji i Melanezji.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 TWOJE RADIO OPOLE
Ile trzeba zapłacić za przegląd samochodu? Od dwudziestu lat kwota jest niezmienna! I nie jest to normalna sytuacja – alarmuje środowisko diagnostów samochodowych i zapowiada, że niedługo cena za badanie techniczne auta powinna podskoczyć. Do jakiej kwoty? Skok może być spory, ale więcej o tym powie Jerzy Dudziński, diagnosta samochodowy. Powiemy też dlaczego czteroletnie czy pięcioletnie auta w Niemczech nie przechodzą badań technicznych – o tym po godzinie 13.

A zaczniemy od kolejnego magazynu interwencyjnego, w którym powraca problem gołębi – to w kontekście zagrożeń, jakie niesie ich obecność w naszym bliskim otoczeniu. Okazuje się, że zanieczyszczanie odchodami placów zabaw czy innych terenów dużych blokowisk to mały problem w porównaniu z tym, co... może pojawić się w naszym domu. O tym porozmawiamy z dr. Grzegorzem Olosiem, po godzinie 12.

Tradycyjnie po 12:00 zaczniemy od "Interwencji Radia Opole", czyli tematu, którym to Wy, drodzy słuchacze podzieliliście się z reporterami Radia Opole. Jeśli uważacie, że jest sprawa, którą warto, można, trzeba się podzielić, czekamy na zgłoszenia pod adresem: interwencje@radio.opole.pl, wiadomość można nam zostawić również pod numerem telefonu 774 541 541.

Zobacz podstronę: Interwencja Radia Opole

W audycji także:
13:45 Cykl tematyczny (cz. 2) - Wiesław Kolbusz
14:55 OPP - działają i pomagają na Opolszczyźnie

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo pisząc tu:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »