Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 maja 2024 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Robert Schumann napisał swój Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129 w dwa tygodnie, ukończono go w październiku 1850 r. Za jego życia nie wykonano go nigdy, a premiera odbyła się w 1860 r. podczas koncertu z okazji 50. rocznicy urodzin Schumana. W partyturze autografu utwór zatytułowano jako utwór koncertowy (a nie koncert), co sugerowało, że Schumann chciał wprowadzić pewne odstępstwa od tradycyjnej struktury koncertu. W 1823 roku Helmina von Chézy zwróciła się do Franciszka Schuberta z propozycją napisania muzyki do jej sztuki. Sztuka nazywała się Rosamunde, Fürstin von Zypern (Rosamunda, Księżna z Cypru). Powiało na mnie morze snów... Pieśni zadumy i nostalgii Krzysztofa Pendereckiego to monumentalny cykl pieśni do słów polskich poetów na sopran, mezzosopran, baryton, chór i orkiestrę.

Do słuchania od 22:05 do północy zaprasza Marzena Mielcarek. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

7:00 ŚWIĘTO Z RADIEM OPOLE
Sprawdzimy, jak idą przygotowania do 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Usłyszymy artystów, którzy wystąpią w tym roku na scenie. Ponadto będziemy zapowiadać zbliżający się 8. Festiwal Książki w Opolu. Wspomnimy też o leśnych półkoloniach w Bajkowym Lesie. Zapraszamy.

W audycji:
07:35-07:52 Blok bezpłatnych audycji wyborczych

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »