Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 maja 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Od 1998 roku na scenie Studia Koncertowego PR im. Witolda Lutosławskiego w ramach przesłuchań konkursowych Festiwalu Folkowego Nowa Tradycja wystąpiło niemal 120 zespołów. Wśród nich są takie, które w przemyślany i konsekwentny sposób budowały swoją artystyczną pozycję - debiutowały podczas konkursu, dokonywały pierwszych studyjnych nagrań, wydawały płytę i do dzisiaj zajmują ważne miejsce w świecie muzyki folkowej. Inne – w pełni ukształtowane artystycznie - koncertem konkursowym potwierdzały jedynie swoją znakomitą kondycję. Były też i takie, których działalność koncertowa kończyła się wraz z wystąpieniem podczas radiowego konkursu.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKI OBRAZ DNIA
Czy uda się uratować walcownię rur w Zawadzkiem? Jej właściciel zapowiedział kilka dni temu, że zamknie zakład, a pracę ma stracić ponad 400 osób. Władze województwa obiecują przekazanie miliona euro na tzw. adaptację pracowników. Dzisiaj (29.05) zwołano posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Tymczasem związkowcy zapowiadają na 4 czerwca manifestację przez zakładem w Zawadzkiem.

Nieco ponad 3 tygodnie pozostały do rozpoczęcia wakacji. Ośrodki wypoczynkowe na Opolszczyźnie są już właściwie przygotowane do nowego sezonu turystycznego. Pracę nad akwenami rozpoczynają też służby. Dzisiaj (29.05) swoje możliwości zaprezentowała opolska policja, która będzie strzec porządku nad jeziorami turawskimi.

Zwiedzanie Opolszczyzny pociągiem? Dlaczego nie. Przewoźnik kolejowy POLREGIO udostępnił swoje składy opolskim uczniom, aby mogli poznać historię, ale też atrakcje turystyczne w Gogolinie.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz wraz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorami można się kontaktować pisząc tu: wydawca@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »