Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 kwietnia 2024 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Muzyka Tadeusza Bairda jest przeniknięta niezwykle silnie pierwiastkiem lirycznym, który przejawia się najwyraźniej w rozwiniętej melodyce jego utworów. One są w najpiękniejszym tego słowa znaczeniu śpiewne. Jest utwór Tadeusza Bairda, w którym wszystkie wymienione cechy jego muzyki występują równocześnie i w całej okazałości. Są to przejmująco piękne 4 Sonety miłosne do słów Williama Szekspira w przekładzie Macieja Słomczyńskiego na baryton i orkiestrę, napisane w 1956 roku. III Symfonia F-dur op. 90, to symfonia Johannesa Brahmsa. Utwór powstał latem 1883 roku w Wiesbaden, prawie sześć lat po ukończeniu II Symfonii. III Symfonia to pięcioczęściowa symfonia skomponowana w latach 1988-1995 przez Krzysztofa Pendereckiego.

Do słuchania w każdą środę od 22:05 do północy zaprasza Marzena Mielcarek. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

18:00 PUBLICYSTYKA W RADIU OPOLE
Będzie oskładkowanie umów, które dziś oskładkowane nie są. Mowa tu przede wszystkim o wszystkich zleceniach oraz o umowach o dzieło. Skutkiem może być to, że pracownik dostanie o kilkaset złotych mniej na rękę. Eksperci mówią, że to próba przymuszenia niejako pracowników, by więcej odkładali na przyszłość. Czy to dobre posunięcie?

Zastanawiali się nad tym:
dr Łukasz Denys - Izba Rzemieślinicza i Akademia Rzemioisła i Przedsiębiorczości, Dr Artur Żurakowski, Piotr Panczesnik - Kongregacja-Przemysłowo handlowa i Grzegorz Adamczyk - "Solidarność"

Do słuchania od 18:00 do 19:00 zaprasza Ireneusz Prochera. Z autorem można kontaktować się mailowo:
ireneusz.prochera@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »