Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 kwietnia 2024 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W 2020 r. ukazał się piąty album autorski Andrzeja Garczarka zatytułowany „Blacha falista”, tym razem wydany przez Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada”. Na płycie znajduje się dwanaście piosenek w większości nowych. Muzycznie jest to płyta o wiele bardziej współczesna od poprzednich. Piosenek słucha się z wielką przyjemnością nie tylko dla ich warstwy poetyckiej, która u Garczarka zawsze jest wysokiej próby, ale również dla wpadających w ucho melodii i ciekawych pomysłów aranżacyjnych. Nie stosowanym do tej pory w nagraniach tego barda zabiegiem jest w jednym z utworów udział chórku żeńskiego śpiewającego tzw. białymi głosami. Driss El Maloumi to marokański kompozytor i wykonawca grający na lutni arabskiej oud. Znany jest głównie z gry solo lub w formacjach trio pod własnym nazwiskiem, z wieloletniej współpracy z katalońskim muzykiem i dyrektorem muzycznym Jordim Savallem, a także z bycia członkiem grupy 3MA, składającej się z trzech popularnych afrykańskich instrumentalistów smyczkowych.

Do słuchania od 23:05 do 01:00 zaprasza Jacek Mielcarek.

12:00 TWOJE RADIO OPOLE
„Nie wiedział, co się dzieje. Nikt go nie uprzedzał, jak było w zwyczaju. Widział obcych ludzi kręcących się po jego budynku. Przemieszczali się z parteru na dach. Nie wie, jak mogli dostać się do klatki i skąd mieli kody dostępu...” – może to wyglądać, jak fragment kryminału, ale może też być opisem sytuacji na jednym z opolskich osiedli. E-mail, z którego treści (choć w mniej dramatyczny sposób) wynikało, że prowadzone są jakieś prace bez wiedzy mieszkańców budynku przy ul. Kaliskiej, trafił na naszą skrzynkę interwencje@radio.opole.pl. O sprawie tej więcej powiemy w magazynie interwencyjnym, po godzinie 12.

A w kolejnych godzinach programu zaprosimy między innymi na rozmowę z Dominiką Kowalik - przewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego INTEGRACJA na Uniwersytecie WSB Merito Opole. Przed nami konferencja, na której tematy związane z osobami z niepełnosprawnościami. Powiemy też o tym, co niektórzy mają już za sobą, u niektórych może jeszcze nie nastąpiło – chodzi o pierwsze wiosenne grillowanie. Ogródek działkowy wydawałby się na to dobrym miejscem, ale czy aby na pewno? Więcej o tym w Twoim Radiu Opole, w środowe popołudnie.

Zobacz podstronę: Interwencja Radia Opole

W audycji także:
13:45 Cykl tematyczny (cz. 2) – Anna Kurc
14:55 OPP - działają i pomagają na Opolszczyźnie

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo pisząc tu:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »