Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 lutego 2024 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Symfonia nr 5 c-moll op. 67 Ludwiga van Beethovena to nie tylko jeden z najsłynniejszych utworów w dziejach muzyki, ale i prawdziwa ikona kultury. Po raz pierwszy w historii muzyki w orkiestrze symfonicznej grają tu puzony, wzbogacając nie tylko niezwykłe brzmienie sekcji blaszanej, ale także ładunek emocjonalny ostatniej części. Krzysztof Meyer należy do kompozytorów o głębokiej intelektualnej samoświadomości twórczej. Krzysztof Meyer rozpoczynał działalność twórczą w okresie panowania idei awangardy. W sferze dźwięku i on poszukiwał nowych brzmień, ale sonorystyka nie zakłócała nigdy jego poczucia formy jako procesu o wyraźnym rozwoju dramaturgicznym, z fazami o różnym napięciu. Jan Sibelius w swej twórczości nawiązywał do fińskiego folkloru, czerpał także inspirację z poezji i literatury narodowej.

Do słuchania od 22:05 do północy zaprasza Marzena Mielcarek. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

12:00 TWOJE RADIO OPOLE
Po godzinie 12 rozpoczynamy nasz kolejny magazyn interwencyjny, w którym tym razem słuchacze, którzy poskarżyli nam się na stan ulicy Chełmońskiego. Ostatnio sporo mamy zgłoszeń w sprawie dziur w drogach, które pojawiły się w ostatnich tygodniach i miesiącach. Ale ulica Chełmońskiego to miejsce, w którym (można odnieść takie wrażenie) nie działo się nic od dziesięcioleci! I tym tematem zajmują się dziś reporterzy Radia Opole.

W dalszej części programu o akcji, która może zainteresować rodziców małych dzieci oraz tych, którzy planują potomstwo: „Blisko telefonu – daleko od dziecka”. Czy można połączyć jedno z drugim? O tym dziś, po godzinie 13. A jeszcze przed 15 nie zabraknie też podpowiedzi związanych z seansem klubowym, który dziś wieczorem będzie miał miejsce w najstarszym kinie w Opolu.

Tradycyjnie po 12:00 zaczniemy od "Interwencji Radia Opole", czyli tematu, którym to Wy, drodzy słuchacze podzieliliście się z reporterami Radia Opole. Jeśli uważacie, że jest sprawa, którą warto, można, trzeba się podzielić, czekamy na zgłoszenia pod adresem: interwencje@radio.opole.pl, wiadomość można nam zostawić również pod numerem telefonu 774 541 541.

W audycji także:
13:45 Cykl tematyczny (cz. 2) – Wiesław Kolbusz
14:55 OPP - działają i pomagają na Opolszczyźnie

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo pisząc tu:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »