Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 4 sierpnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Saksofonista i pedagog Antonio Hart zakochał się w saksofonie w wieku siedmiu lat i wkrótce potem rozpoczął studia. Hart nagrał siedem albumów jako lider, w tym był nominowany do nagrody Grammy 1997.

Płyta "My Song" Keitha Jarretta powstała po entuzjastycznie przyjętych albumach "The Köln Concert" i "The Survivours Suite". Ta produkcja jest najbardziej różnorodna, a kompozycje należą do najlepszych, jakie Jarrett kiedykolwiek napisał.

Najnowszy ósmy, Tie Break – „The End” to podsumowanie, synteza dokonań artystycznych muzyków. Poza muzyką instrumentalną, możemy na nim usłyszeć utwory wokalno-instrumentalne, między innymi z poezją współczesnych alternatywnych poetów: Dariusza Brzóski Brzóskiewicza oraz Jerzego Jacka Bieleńskiego.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
12:00 LOŻA RADIOWA
Jak funkcjonują sądy w dobie pandemii? Czy na wydanie zaświadczenia musimy czekać tygodniami? Na czym polega tymczasowe aresztowanie? Między innymi na te pytania odpowie sędzia Daniel Kliś, rzecznik Sądu Okręgowego w Opolu.

Drugą godzinę poświęcimy problemom opolskiego rolnictwa. Aura rolników nie rozpieszcza, żniwa jeszcze trwają. Na jakim są etapie? O tym porozmawiamy z wicemarszałkiem województwa Antonim Konopką.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Witold Żurawicki. Z autorem można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Witold Żurawicki
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***