Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 sierpnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Kolejne edycje ETHNO PORTU pozornie nie różnią się znacząco od poprzednich. Zaproszeni artyści grają tradycyjną muzykę etniczną, na festiwalowych scenach wśród gwiazd światowego formatu pojawiają się polscy wykonawcy, najbardziej aktywni uczestnicy biorą udział w warsztatach i nawet grono organizatorów jest niemal takie samo. Nagrania z Festiwalu Ethno Port 2019. Wyliczanki – Wydzieranki to odważna propozycja ożywienia i opowiedzenia na nowo podwórkowych, niegrzecznych historii. Rzecz dla odważnych rodziców i dzieci, którzy zgłębiają tematy zasadnicze, lubią odczuwać dreszcze grozy, nie boją się bać, czują magiczną moc połamanych chodnikowych płyt i miłosny czar w rytmie walczyka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 CAŁY NASZ SPORT
Dzisiejszy program będziemy nadawać ze sportowych obiektów Startu Szczepanowice. Ten niezwykle zasłużony dla regionu klub po wielu latach niebytu oficjalnie wraca na sportową mapę Opolszczyzny. Przypomnijmy, że piłkarze ręczni ze Szczepanowic w 1959 roku wywalczyli mistrzostwo Polski w odmianie jedenastoosobowej. Prężnie działała również sekcja podnoszenia ciężarów. Naszymi gośćmi będą zawodnicy, trenerzy i działacze, którzy tworzyli historię klubu.

W ten weekend po raz pierwszy w nowym sezonie na boiska wybiegną piłkarze III ligi. Z naszymi mikrofonami będziemy na meczu beniaminka Polonii Nysa przeciwko Foto Higienie Gać. Z uwagą będziemy również śledzić poczynania pozostałych drużyn z naszego regionu w tej klasie rozgrywkowej: Stali Brzeg i MKS-u Kluczbork.

W audycji powrócimy także na tor żużlowy w Rzeszowie, gdzie Kolejarz Opole walczył wczoraj (31.07) o pierwsze punkty w nowym sezonie 2. Ligi.

Natomiast w ramach akcji "Chcę wyjechać na wieś” tym razem odwiedzimy LZS Stal Grobniki.

Do słuchania w soboty od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski wraz z zespołem. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***