Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 lipca 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Determinacja muzyków, by przywrócić życie koncertowe i nie dopuścić do przerwy w odbywaniu się cyklicznych wydarzeń muzycznych w tym roku jest silniejsza niż kiedykolwiek w ostatnich dziesięcioleciach. Na równie wielką determinację i kreatywność - także w zakresie programu wydarzenia - mieszkańcy Opolszczyzny niezawodnie mogą liczyć w przypadku zespołu Polish Cello Quartet, który po raz siódmy organizuje w Nysie Międzynarodową Akademię Wiolonczelową.

Jakie atrakcje czekają nas w tym roku i co zrobić, żeby bezpiecznie wziąć udział w koncertach? O tym porozmawiamy z Krzysztofem Karpetą. Nie zabraknie także garści wspomnień z poprzednich lat i wiolonczelowej literatury muzycznej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
19:00 REWIRY KULTURY
W czwartkowych Rewirach Kultury (16.07) spotkamy się z dr Joanną Filipczyk z Muzeum Śląska Opolskiego, która opowie o cyklu sierpniowych spotkań "Światło na obraz", a także trwających i kończących się wystawach czasowych w muzeum.

Czy można prezentować sztukę nad jeziorem? Czy można to robić w deszczu i przy niskiej temperaturze? Można, taki cykl spotkań wprowadziła Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Naszym gościem będzie Natalia Krawczyk z galerii.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Mariusz Majeran. Z autorem można kontaktować się mailowo:
mariusz.majeran@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***