Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 lipca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dinah Washington największy rozgłos zyskała w latach 40. XX wieku, współpracując m.in. z zespołem Lionela Hamptona. Charakterystyczne dla jej stylu były inspiracje czerpane z bluesa i gospels. Powszechnie uważa się, że wywarła znaczny wpływ na współczesną wokalistykę jazzową.

Amerykański wokalista Harry Connick Jr., kolega braci Marsalisów z nowoorleańskiego podwórka, nagrał ponad trzydzieści albumów, zagrał w dziesiątkach filmów i przedstawień. Będąc genialnym dzieckiem, zaczął uczyć się gry na pianinie w wieku trzech lat.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Poranną audycję rozpoczniemy od rozruszania ciała. W opolskim amfiteatrze znów spotykają się miłośnicy jogi.

Następnie wskoczymy do jeziora, póki nie straszy swym zielonym odcieniem. A na koniec coś dla duszy, czyli zajęcia kreatywne dla młodych odkrywców. Zapraszamy do słuchania.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Pierwsza tura wyborów prezydenckich zaskoczyła sporą frekwencją i wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie w drugiej turze. Aby uniknąć kolejek Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić ułatwienia dla niektórych grup głosujących. I właśnie o nich porozmawiamy z naszym porannym gościem, którym będzie Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu. Do słuchania rozmowy, którą tym razem zrealizujemy z letniego studia plenerowego, zaprasza Joanna Matlak.
Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***