Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 czerwca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Nat King Cole dał światu całą masę fantastycznej muzyki, która od lat 50. jest tłem dla romansów, miłosnych uniesień i wszelkiego sentymentalizmu. Jego wykonania takich utworów jak: "Unforgettable", "Mona Lisa", "When I Fall In Love", "Stardust" czy "Nature Boy" są najbardziej znanymi wersjami tych utworów. Dał światu nową wiarę w romantyzm. Nagrał ponad sto piosenek, które stały się hitami na listach przebojów.

Chet Baker – amerykański trębacz i wokalista jazzowy. W swojej karierze współpracował m.in ze Stanem Getzem, Charliem Parkerem i Dexterem Gordonem. Sławę zdobył poprzez grę w kwartecie z Gerrym Mulliganem. Od 1954 rozpoczął występy z własnymi zespołami, a od 1957 także jako solista.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • W magazynie będziemy sprawdzać, jak wygląda pomoc udzielona opolskim firmom w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej.
  • Cukry Nyskie odwiedza dzisiaj wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Alina Nowak.
  • Dobra wiadomość dla kierowców z Opola. Wreszcie dojdzie do przebudowy wiaduktu kolejowego na ul. Krapkowickiej. To wąskie gardło na Zaodrzu zostanie przebudowane, aby upłynnić ruch samochodów wyjeżdżających z Opola w kierunku Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic czy Prudnika.
  • Najmłodsi mają dziś swoje święto. Z tej okazji mogą liczyć na życzenia i prezenty od rodziców. Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony został przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1954 roku. 1 czerwca to dzień zwykle pełen atrakcji dla najmłodszych. Ulicami Opola przejdzie dzisiaj Parada Pluszaków. Przed USK swoją akcję organizują wolontariusze Fundacji „Dr Clown”.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »