Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 czerwca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Nat King Cole dał światu całą masę fantastycznej muzyki, która od lat 50. jest tłem dla romansów, miłosnych uniesień i wszelkiego sentymentalizmu. Jego wykonania takich utworów jak: "Unforgettable", "Mona Lisa", "When I Fall In Love", "Stardust" czy "Nature Boy" są najbardziej znanymi wersjami tych utworów. Dał światu nową wiarę w romantyzm. Nagrał ponad sto piosenek, które stały się hitami na listach przebojów.

Chet Baker – amerykański trębacz i wokalista jazzowy. W swojej karierze współpracował m.in ze Stanem Getzem, Charliem Parkerem i Dexterem Gordonem. Sławę zdobył poprzez grę w kwartecie z Gerrym Mulliganem. Od 1954 rozpoczął występy z własnymi zespołami, a od 1957 także jako solista.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

9:00 DOBRY MOMENT

Kryte pływalnie zamknięte, miejsca zabaw dla dzieci również, odwołane imprezy plenerowe dla najmłodszych... Jak w tych szczególnych okolicznościach spędzić ciekawie Dzień Dziecka? O tym porozmawiamy z Magdaleną Beztroską, mamą dwójki dzieci, trenerem rozwoju osobistego.

To, czy zachorujemy na raka zależy od naszych genów, wieku i trybu życia. Olbrzymia większość nowotworów jest efektem długotrwałego gromadzenia się uszkodzeń DNA. Zdrowy tryb życia może redukować ilość tych uszkodzeń. W programie porozmawiamy o profilaktyce nowotworowej.

W audycji również:
11:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Do słuchania od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »