Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 30 marca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dziś w audycji "Siedem uzdrowień Jezusa" - rekolekcje dla zabieganych oraz pieśni pasyjne z archiwum Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.Jerycho (to zespół wokalny posługujący się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego). Grupa wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie, stosując improwizowaną polifonię zaadaptowaną przez Bartosza Izbickiego. W 2019 roku zespół wydał płytę "Golgotha” (wyd. Fundacja InCanto) ze śpiewami na Wielki Post.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
15:00 TRENDY I OWĘDY
Prezydent USA nie ustaje w oskarżaniu chińskich władz o to, że ukrywały prawdę o skali epidemii nowego koronawirusa i nie jest osamotniony w tych podejrzeniach. Eksperci odpowiadają natomiast, że chińskie władze nie zawsze chcą źle, ale po prostu działają w odmienny sposób od zachodnich polityków. Mówią też, że nowy ład po pandemii może oznaczać jeszcze większą globalną rolę Państwa Środka.

Warto więc wiedzieć, jak najwięcej o historii i teraźniejszości państwa za Wielkim Murem. A o tym opowie nam autor wielu książek poświęconych Chinom Piotr Plebaniak.

W audycji także (do 03.04):
16:40 „Władcy czasu” - powieść Evy García Sáenz de Urturi czyta Adam Bauman

Do słuchania od 15:05 do 17:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »