Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 29 lutego 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziś w audycji "Rozpomnijże o człowiecze" - koncert śpiewanek domowych oraz pieśni nabożnych z mazurskiego kufra podróżnego.

Poza tym posłuchamy muzyki duetu Górczyński & Kuyateh. To świadectwo dialogu dwóch kultur i dwóch filozofii grania. Polski klarnecista i kompozytor to gruntownie wykształcony instrumentalista specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej i improwizowanej. Górczyński występuje w awangardowym zespole Kwartludium, tworzy instalacje dźwiękowe, eksperymentuje z brzmieniem. Urodzony w Gambii Kuyateh pochodzi z rodziny griotów i jako wirtuoz gry na korze – zachodnioafrykańskiej harfie – kontynuuje domowe tradycje.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 OBIEŻYŚWIAT

Szukającym oryginalnych tras turystycznych po stolicy naszego regionu polecamy wziąć książkę autorstwa Andrzeja Hamady „Architektoniczne ABCOpola”, otworzyć na dowolnej stronie i udać się na poszukiwanie losowo wybranego obiektu. Prosty i … ciekawy sposób na weekend w mieście.

Zachętą do takiego odkrywania uroków niech będzie nasz radiowy spacer po Opolu z rysunkami Andrzeja Hamady w tle.

Jeśli ktoś nie będzie mógł wysłuchać całego programu – nic straconego; po emisji magazynu, na stronie internetowej Radia Opola, w zakładce Obieżyświat, zamieścimy jego dźwiękowy zapis oraz rysunki Andrzeja Hamady.


Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »