Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 stycznia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
„Product Placement” – to już trzeci album wydany przez Kamila Piotrowicza i jego zespół. Jest to jeden z tak zwanych „albumów integrujących”. Mamy tu integrację doskonałych muzyków, integrację gatunków muzycznych i form, integrację wielu pozamuzycznych impresji, nastrojów i przemyśleń. Wszystko czytelnie ustrukturyzowane, a przede wszystkim bardzo przekonujące.

Pianista Jan Jarczyk był muzykiem i pedagogiem bardzo cenionym i bardzo lubianym, nie tylko w Polsce, ale i w Kanadzie, zwłaszcza w środowisku jazzowym Montrealu.

Tie Break zalicza się do grona kultowych polskich grup muzycznych. Najnowszy, ósmy album tej grupy, zatytułowany "The End" jest podsumowaniem i syntezą dokonań artystycznych muzyków tworzących zespół.Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
12:00 LOŻA RADIOWA

Pierwszym gościem Loży Radiowej będzie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, którego poprosimy o odniesienie się do sytuacji wokół radnego Opola Przemysława Pospieszyńskiego. Przypomnijmy, reporterzy TVP3 Opole ujawnili, że radny współprowadził stronę na Facebooku, która miała oczerniać prezydenta Opola. Dziś do sprawy odniósł się prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski i zapowiedział wysłanie listu do opolskich parlamentarzystów PO.

Po 13.00 Lożę Radiową odwiedzi Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego, który wczorajspotkał się z przedstawicielami opolskich szpitali na temat funkcjonowania ochrony zdrowia psychicznego w regionie. Zapytamy też o Krzysztofa Koźlika, czyli kandydata Mniejszości Niemieckiej na burmistrza Ozimka.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zapraszają Joanna Matlak.

Do autorki można napisać tu: loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »