Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 grudnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Smokie - The Other Side Of The Road

Zespół Smokie ma mnóstwo przebojów na koncie, więc nieco przekornie wybrałem album z 1979 roku, który w te największe nie obfituje, ale ma wielką zaletę, a nawet kilka: jest bardzo udany artystycznie, zawiera różnorodne stylistycznie utwory od wczesnego glam rocka, popu, disco, country, aż po ambitniejsze utwory, bardziej mroczne i rockowe, a dopiero przy słuchaniu całych płyt, można docenić ich talent w pełni.

Małe Instrumenty - Antonisz

Jeden z najbardziej oryginalnych i niezależnych zespołów na polskiej scenie, grający, zgodnie z nazwą na małych instrumentach, ale i na przedmiotach, które wprost za instrumenty nie uchodzą. Na debiutanckiej płycie wzięli na warsztat kultowego autora filmów animowanych, a także kompozytora Juliana Antonisza i okazuje się, że nawet nie znając filmów, muzyka ta jest samoistnym arcydziełem, a skojarzenia i obrazy i tak pojawią się własne


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 LOŻA RADIOWA
Był opozycjonistą tak niesfornym, że władze stanu wojennego przenosiły go z jednego ośrodka internowania do drugiego. Ale porozmawiamy z nim nie tylko o represjach, ale także więziennym folklorze. Tym razem Janusz Sanocki wystąpi także jako bard!

Po 13:00 w Młodzieżowej Loży Radiowej porozmawiamy z młodymi ludźmi, którzy znają stan wojenny z lekcji historii i rodzinnych opowieści. Co zapamiętali? Generała ratującego Polskę przed Sowietami i Polaków karmiących zmarzniętych żołnierzy czy może jednak restalinizację, pałowanie ludzi na ulicach, armatki wodne i strzelanie do górników? Która wersja historii wygrywa? O stanie wojennym dyskutować będę Marko Markowski z PiS, Michał Pytlik z Lewicy Razem, Maciej Maliński z Konfederacji i Maksymilian Polis z PO.

W audycji także:
12:50 Mądre ryby nie biorą – Kacper Śnigórski
13:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Marek Świercz. Do autora można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »