Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 listopada 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kaczki z Nowej Paczki - Greps
  • Grupa klasyfikowana jako kabaretowa, w takiej kategorii też nagradzana między innymi na opolskim festiwalu. A jednak trudno odmówić jej zdolności do komponowania chwytliwych, przebojowych piosenek, nawet bardzo rockowych jak otwierająca płytę, tyle, że z satyrycznymi tekstami, ale zazwyczaj bardzo inteligentnymi, z drugim dnem i śmiało można postawić ich obok Wałów Jagiellońskich czy Irka Dudka.

Roy Wood - Boulders
  • Jeden z najbardziej nieprzewidywalnych, obok Zappy muzyków rocka, dla którego nie istniały style i granice, które można by połączyć. A jednak kiedy słucha się jego wczesnej grupy The Move czy debiutu Electric Light Orchestra (i częściowo płyty drugiej), nie słychać tego tak wyraźnie, jak na solowych albumach (jak ten prezentowany z 1973 roku) czy The Wizzard, chociaż nie klei nic przypadkiem i tylko dla żartu, ale trzyma w ryzach i sam grając na wszystkim robi to w przemyślany sposób i wychodzi z tego smaczny eliksir.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 REWIRY KULTURY
Czy historii książki i piśmiennictwa można się "dokopać"? Archeolog Mariusz Krawczyk twierdzi,że tak, czego przykładem są ,wydobyte z ziemi, gliniane tabliczki z pismem obrazkowym i papirusowe zwoje. Ciekawostką jest, że w Bronocicach w Małopolsce podczas badań neolitycznej osady (sprzed 5,5 tys. lat) znaleziono ceramiczne naczynie z piktogramem przedstawiającym czterokołowy wóz. To najstarszy wizerunek koła, jaki znamy na świecie!

W audycji także:
17:20 "Na przedpolu Jałty: wspomnienia z tajnej służby w dyplomacji" - dźwiękowy zapis książki Jerzego Kurcyusza (powtórka)
Od 16:05 do 18:00 zaprasza Beata Granatowska. Do autorki można napisać tu: beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »