Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 listopada 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Przedłużymy muzyczne świętowanie zasłuchując się w dźwięki I koncertu skrzypcowego fis-moll op. 14 Henryka Wieniawskiego. O samym dziele porozmawiamy natomiast z wybitnym skrzypkiem Mariuszem Patyrą, który wystąpił 11 listopada w Filharmonii Opolskiej. Klasycznie przyjrzymy się także wydarzeniom muzycznym, które przed nami i powspominamy te, które wydarzyły się w miniony weekend. Zajrzymy więc do Malni w gminie Gogolin, ale porozmawiamy także o rodzinnej zabawie połączonej z koncertem i edukacją muzyczną. Dowiemy się również czy potrzebne jest wykształcenie muzyczne, żeby móc się muzycznie spełniać poprzez śpiew chóralny.

Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranną audycję rozpoczniemy od rozwikłania zagadek dlaczego studenci „nie cukrzą” i co to jest opolski bifyj? Będziemy też przy sadzeniu dużych drzew w Kędzierzynie-Koźlu i wyborach do młodzieżowej rady gminy Walce. Miło zaskoczy Was frekwencja! A nas możecie zaskoczyć telefonami czeka bowiem płyta tygodnia. Zapraszamy już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • PiS bierze Sejm, opozycja Senat. O komentarz do przebiegu pierwszych parlamentarnych posiedzeń poprosimy Małgorzatę Wilkos z Solidarnej Polski, którą zapytamy także o pozycję partii Zbigniewa Ziobry i możliwy podział stanowisk w rządzie Zjednoczonej Prawicy.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Joanny Matlak
  • W porannej rozmowie ciąg dalszy komentarzy w sprawie sejmowych i senackich układanek. Tym razem naszym gościem będzie Piotr Wach, wiceprzewodniczący .Nowoczesnej w regionie. Naszego gościa zapytamy też o to, gdzie jest dzisiaj .Nowoczesna, która 4 lata temu wprowadziła do sejmu 28 posłów, a dziś siedmiu.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »