Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 9 listopada 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Orkiestra Świętego Mikołaja ma w swoim dorobku kilkanaście albumów - zarówno studyjnych, jak i koncertowych. Zagrała prawie 2000 koncertów w kraju i za granicą. W jej środowisku powstało wiele prekursorskich inicjatyw mających na celu animację i popularyzację muzyki folkowej, takie jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" organizowany corocznie od 1991 roku czy wydawane od 1996 roku pismo folkowe "Gadki z Chatki".

Renaud Garcia Fons i jego inspiracje muzyczne wynikające z kilku źródeł, z jednej strony czuje się związany z tradycją flamenco, a z drugiej pasjonuje go muzyka dawnego orientu i wschodu.

Na tegorocznym festiwalu Jazztopad usłyszymy Anouara Brahema, marokańskiego wirtuoza arabskiej lutni oud.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Tym razem sobotnią Samorządową Lożę Radiową prowadzić będziemy z Muzeum Ziemi Prudnickiej. W programie dyskutować będziemy o projektach przyszłorocznych budżetów samorządów lokalnych. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast kończą ich przygotowanie. Będą to pierwsze budżety, które uchwalą radni obecnej kadencji samorządowej. Eksperci wskazują na wiele zagrożeń związanych z rosnącymi wydatkami gmina oraz spadkiem ich dochodów. Kończy się też obecna perspektywa finansowa Unii Europejskiej. Niewiele już zostało pieniędzy z tego źródła w programach regionalnych. Zatem gminy będą miały mniejsze możliwości korzystania z funduszy unijnych, co może spowodować wyhamowanie wydatków na cele inwestycyjne. O tym również rozmawiać będziemy w Samorządowej Loży Radiowej.

Od 11:05 do 12:00 zaprasza do słuchania Jan Poniatyszyn. Do autora można pisać na: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »