Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Drugi Nacin - Drugi Nacin

Jedna z ważniejszych grup z Zagrzebia, powstała w 1974 roku i z przerwami działa do dziś, nagrywając ciągle dobrze przyjmowane albumy, tutaj zostanie przedstawiona w swoim wczesnym wcieleniu (jedynym długogrającym albumie z lat 70), bardzo wpisującym się w to, co światowy rock drugiej połowy lat 70-tych miał do zaoferowania,a grupa prezentuje zaiste światowy poziom, chociaż trzeba dodać, że słychać także bałkańską nutę.

Steely Dan - Katy Lied

Zespół Steely Dan to właściwie duet (Donald Fagen, bardzo znany także z kariery solowej i Walter Becker), który wspomagał się muzykami sesyjnymi, ale najwyższej próby. A że proponował muzykę łączącą w sobie blues, jazz, rock, country i pop, przewinęło ich się przez płyty naprawdę wielu, co bynajmniej nie miało ujemnego wpływu na kształt i jakość utworów, a nawet przeciwnie, zdając sobie sprawę z tego, co kto potrafi, duet umiejętnie i z głową wykorzystywał każdego instrumentalistę.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 EFFATHA
Ten weekend to czas wyborów, nie tylko parlamentarnych. W sobotę (12.10) w Kościele Ewangelicko-Augsburskim wybierany jest biskup, pomimo tego, że obecnemu jeszcze do emerytury trochę brakuje. Dlaczego taka sytuacja miała miejsce oraz jak wyglądają procedury tego głosowania - m.in. o to będę pytać ks. Wojciecha Prackiego.

W audycji także o 19. Dniu Papieskim, który obchodzi dziś Kościół Katolicki w Polsce.

Do słuchania w niedzielę od 6:05 do 7:00 zaprasza Wiktoria Palarczyk. Do autorki można napisać tu: wiktoria.palarczyk@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »