Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 września 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kulpowicz-Niemen - Samarpan

Podobnie jak wielu światowych muzyków jazzowych (ale i rockowych) zafascynował się Sławomir Kulpowicz muzyką wschodu, zwłaszcza Indii i poznawszy wielu tamtejszych muzyków, oraz Alice Coltrane umiejętnie odnalazł się w tworzeniu muzyki nie będącej tylko kopią, ale twórczym rozwinięciem, czy też zaadaptowaniem tamtejszych motywów do własnej wrażliwości. Na prezentowanej płycie gościnnie śpiewa Czesław Niemen, ale nie typowo piosenkowym głosem, ale wpasowując się w mantryczną całość klimatycznym murmurandem.

Grace Slick - Manhole

Bez wątpienia jedna z najważniejszych wokalistek amerykańskiego rocka, najbardziej znana jako wokalistka Jefferson Airplane i późniejszych przeobrażeń w Jefferson Starship i popowy Starship (wszystkie one odnosiły sukcesy i nagrywały wielkie przeboje), która równocześnie nagrywała też solowe albumy, oraz płyty w duecie z gitarzystą Jeffersonów, Paulem Kantnerem i o ile te w duecie bardzo nawiązują do repertuaru podstawowego zespołu, to solowy debiut okazał się bardziej stonowany, subtelny, ale tym bardziej wart poznania, bo pokazuje Slick w nowej odsłonie, chociaż fani zespołu nadal odnajdą tu znane elementy.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
17:00 CAŁY NASZ SPORT

Dzisiejszy program rozpoczniemy od podsumowania wczorajszego meczu ZAKSY Strzelce Opolskie z Krispolem Września. Beniaminek z Opolszczyzny walczył w sobotę przed własną publicznością o pierwsze ligowe zwycięstwo.


Bardzo dobre perspektywy rysują się przed koszykarzami Pogoni Prudnik. U progu nowego sezonu I ligi, klub z Prudnika podpisał roczną umowę sponsorską z Grupą Azoty ZAK S.A. Wsparcie spółki Skarbu Państwa powoduje, że zespół z Opolszczyzny będzie mógł powalczyć o coś więcej, niż tylko o spokojną grę na zapleczu Basket Ligi. Relacja z tego wydarzenia pojawi się w naszym programie.


W audycji powrócimy także między innymi do wczorajszych ligowych meczów piłkarskich z udziałem opolskich drużyn. Nie zabraknie też informacji i doniesień agencyjnych z najważniejszych wydarzeń sportowych weekendu, zarówno międzynarodowych, krajowych jak i regionalnych.


Na audycję zaprasza od 17:00 do 19:00 Grzegorz Frankowski.

Do autora można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »