Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 września 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Umiera piękno" – album Agi Zaryan wydany 17 lipca 2007 roku nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego i Cosmopolis. Album ukazał się z okazji obchodów 63. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

"W wierszu i boju" zespołu Contra Mundum. Na pierwszym albumie dowiedli, że są nietuzinkowymi muzykami. Kapitalnie wymieszali nastrojowe, liryczne melodie z pełnokrwistymi, zadziornymi kompozycjami rockowymi. Sięgnęli po szerokie instrumentarium, nieszablonowe aranże i pokazali, w jak bogaty sposób można dźwiękami odmalować wielkie dzieje polskiej walki o wolność.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Po weekendzie dobra, wspaniały będzie też poniedziałek. A to za sprawą wizyty w najpiękniejszej wsi opolskiej. Gąsiorowice urzekają spokojem i zapraszają na szlak gąski. W porannej audycji pójdziemy też szlakiem najnowszych trendów w tatuażu.
A na koniec o złotym sedesie Churchilla, który rozpłynął się w powietrzu.

W audycji także:
06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Polskie Termopile - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa - Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki, którego zapytamy o wrażenie po pierwszych tygodniach pracy w Brukseli. Spytamy go także o ocenę znaczenie powołania Janusza Wojciechowskiego na stanowisko komisarza do spraw rolnictwa.
08:20 Kadencja - Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Marek Świercz
  • O ocenę kwalifikacji Janusza Wojciechowskiego (byłego lidera PSL) zapytamy także wicemarszałka Stanisława Rakoczego z PSL. Spytamy go także o to, jak ocenia kampanię wyborczą. Przypomnijmy: Rakoczy jest na drugim miejscu listy PSL do Sejmu.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »