Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 września 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Teaze - One Night Stands
  • Mało znana u nas kanadyjska hard rockowa, a nawet heavy metalowa grupa z Kanady, istniejąca w latach 1975-1981, która pozostawiła po sobie cztery studyjne albumy. Prezentowany dziś, trzeci (z 1979 roku) w dorobku, jest najbardziej klasyczny dla gatunku i w przeciwieństwie do wielu innych zespołów spod znaku klonowego liścia, jest najmniej eklektyczna i zdecydowanie mocna, z wieloma momentami godnymi tego co robiło wówczas na przykład Judas Priest.

Kult - Spokojnie
  • Grupa Kult jest od dawna zespołem kultowym, a jednak tym bardziej warto się przyjrzeć tego stanu powodom. a tkwią one niewątpliwie w charyzmie lidera, Kazika Staszewskiego i jego tekstach, ale i bardzo bogatej palecie barw, środków i instrumentów po jakie grupa sięgała i sięga i to, jak pokaże prezentowana płyta od samego początku istnienia.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 EFFATHA
90 lat to kawał historii - właśnie taki jubileusz świętowała w miniony weekend parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Tak się składa, że tamtejszy proboszcz ks. prałat Zygmunt Lubieniecki w tym roku świętuje 70. urodziny i 45-lecie święceń kapłańskich. To będzie główny temat naszego dzisiejszego programu. Będziemy mówić nie tylko o historii tego zabytkowego obiektu, ale także o bieżących wydarzeniach z życia parafii.

Zaprosimy także na 24. Pielgrzymkę Trzech Narodów i na dożynki diecezjalne, które będą miały miejsce na Górze św. Anny.

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Wiktoria Palarczyk. Do autorki można napisać tu: wiktoria.palarczyk@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »