Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 12 września 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Czy da się zestawić takich twórców jak Beethoven, Moniuszko i.... Komeda? Okazuje się, że XXVII Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena będzie nie tylko szansą na kolejne, ciekawe spotkania z niezwykłymi artystami, ale też okazją do poznania bogactwa literatury muzycznej różnych epok i niebanalnych połączeń muzycznych. Program tegorocznego festiwalu zapowiada się bardzo intrygująco, a szczegóły zdradzą nam współtwórcy wydarzenia: Kinga Markowska, Aleksander Devosges Cuber oraz Oskar Koziołek Goetz.

Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Na początek rozgościmy się w uczelnianych ławach z najmłodszymi, rusza bowiem dziecięca Politechnika Opolska. W ślad za rozpoczynającą się kampanią, będziemy też namawiać uczniów na dwa kółka.

Podamy też ogólnopolskie zestawienie najpopularniejszych nazwisk. W Opolu najwięcej Nowaków i Kowalskich, ale Wiśniewskich też przybywa.
Będzie też melodyjna i romantyczna płyta Taylor Swift, na długie jesienne wieczory. Zapraszamy już od 6 rano.


W audycji także:
06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Polskie Termopile - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa - Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" Sławomir Kłosowski, były poseł, minister i europoseł, który w kampanii wyborczej (startuje z listy PiS do Sejmu) wrócił do tematu podciągnięcia do Opola ciepła z Elektrowni Opole. Spytamy, jak Unia Europejska zapatruje się na na takie rozwiązania.
08:20 Kadencja - Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o wieloletniej i bezowocnej debacie na temat ciepła z Elektrowni Opole porozmawiamy z prof. Krystianem Heffnerem, regionalistą z Elektrowni Opole.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »