Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 lipca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Joe Cocker i płyta Mad Dogs & Englishmen

Dzisiaj artysta, którego pozornie w Polsce specjalnie przedstawiać nie trzeba, bo cieszy się wielką popularnością. Jednak, jak to często bywa, nie wszystkie etapy kariery oraz nie wszystkie nagrania i okoliczności ich powstania są znane, dlatego warto go przypominać i o nim mówić (zwłaszcza o najlepszych, zdaniem wielu, początkach - a mamy lata 1969-1970).

Ten pierwszy, koncertowy album powstał właśnie w takich nieoczywistych i trudnych okolicznościach, po rozwiązaniu zespołu, z którym artysta nagrał dwie doskonałe płyty. Aby wywiązać się z kontraktu i odbyć trasę, zebrano naprędce grupę dosyć przypadkową, która rozrośniętą do dwudziestu osób i fenomenem jest nie tylko, że udało się nad tym zapanować, ale zbudować niesamowitą atmosferę i brzmienie. Ponadto Cocker wykonuje tu sporo piosenek, których nie było na studyjnych płytach, co przesądza o tym, że album ten na półce każdego miłośnika jego talentu być powinien.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
1:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU
W paśmie nocnym Radia Opole pojawią się interesujące cykle tematyczne, felietony i rozmowy, z których dowiemy się m.in. w co grają z czytelnikiem autorzy literatury.

Odwiedzimy też pasiekę by poznać tajniki pszczelarskiego fachu.

Posłuchamy także wspaniałych wspomnień o niezwykłym twórcy polskiego teatru, który wywodził się ze Lwowa.

W międzyczasie zdążymy się jeszcze przytulić do drzewa... licząc na to, że podzieli się ono z nami swoją energią. Ponadto posłuchamy reportaży i przebojów z dawnych lat, a nie zabraknie również odrobiny historii czy muzycznych powtórek z języka obcego.

Od 1:00 do 6:00 rano zaprasza do słuchania Małgorzata Ślusarczyk. Do autorki można napisać tu: malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »