Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 lipca 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzyka z Egiptu w wykonaniu Hossa Ramzy i Mostafy Sax. Kapela Jurka Wrony powstała w sierpniu 2017 roku przy Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Liderem kapeli jest wybitny klarnecista ludowy Jerzy Wrona – wykształcony muzyk i świetny muzykant. W swojej grze jest kontynuatorem wielopokoleniowych rodzinnych tradycji muzycznych.

W audycji także Rhodopa Family - nagrania z Bułgarii wykorzystujące dudy.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Kluczbork promuje się hasłem „gmina miodem płynąca, kołaczem pachnąca”. Miasto znane jest m.in. z muzeum im. ks. Jana Dzierżona, światowej sławy pszczelarza. Gmina ta ma bogatą bazę rekreacyjną. W powiecie kluczborskim są też drewniane kościoły, pałac w Maciejowie oraz gród w Byczynie. Jest tam ponad 120 kilometrów tras rowerowych. Niestety w powiecie tym nie wszystko jest miodem płynące...

W poprzedniej kadencji samorządowej głośno zrobiło się o kłopotach budżetowych, z którymi teraz muszą sobie radzić nowe władze. Byczyna jest jedną z najbardziej zadłużonych gmin w Polsce. Z długami zmaga się też powiat kluczborski, który wprowadził finansowy program naprawczy. Z problemami kadrowymi boryka się tamtejszy szpital. Zawieszono w nim działalność ginekologii.

O tym wszystkim rozmawiać będziemy w sobotniej Samorządowej Loży Radiowej, którą poprowadzimy z rynku w Kluczborku. Zaproszenie do programu przyjęli burmistrz Kluczborka i tamtejszy starosta. Pojawią się też przedstawiciele lokalnej opozycji. Zapowiada się ciekawa dyskusja o tym regionie!

Od 11:05 do 12:00 zaprasza do słuchania Jan Poniatyszyn. Do autora można napisać tu: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »