Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 lipca 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzyka z Egiptu w wykonaniu Hossa Ramzy i Mostafy Sax. Kapela Jurka Wrony powstała w sierpniu 2017 roku przy Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Liderem kapeli jest wybitny klarnecista ludowy Jerzy Wrona – wykształcony muzyk i świetny muzykant. W swojej grze jest kontynuatorem wielopokoleniowych rodzinnych tradycji muzycznych.

W audycji także Rhodopa Family - nagrania z Bułgarii wykorzystujące dudy.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Opolski Amfiteatr w czasie wakacji to nie tylko miejsce, z którego rozbrzmiewa muzyka. To przestrzeń, w której możemy zadbać o swoją kondycje, wewnętrzny spokój oraz umysł. W najbliższy weekend odbędą się tam pierwsze zajęcia jogi na tarasie amfiteatru oraz kultowe już zajęcia zumby. O szczegółach tych wydarzeń dziś w audycji.

Ponadto tradycyjnie połączymy się z Krzysztofem Dobrowolskim, który razem z ekipą Radia Opole odwiedzą dziś Kluczbork. Będziemy zaglądać m.in. do Muzeum Pszczelarstwa.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • 10. Opolska Brygada Logistyczna otwiera dziś (13.07) drzwi dla tych, którzy chcą podjąć wojskowe wyzwanie i wstąpić do wojska na... jeden dzień. O tym, czym jest służba wojskowa i co dziś czeka niemal 60 śmiałków w opolskiej jednostce, opowie major Leszek Radzik.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
  • Już niebawem w Głuchołazach odbędzie się kolejna edycja Trampskiej Hudby. To spotkanie z czeską piosenką, które co roku jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej "Kropka". O tym wydarzeniu opowie nam dyrektor imprezy Paweł Szymkowicz. W związku z tym, że nasz gość jest również przewodnikiem po Pradze i cenionym krajoznawcą porozmawiamy również o zasadach, których warto przestrzegać wybierając się na wakacje za naszą południową granicę, aby nie narazić się na "pokutę" nawet, gdy przejazd przez Czechy jest jedynie elementem dalszej podróży.
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Natalia Kryjom. Do autorki można napisać tu::
natalia.kryjom@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »