Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 27 czerwca 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Sprawdzimy co działo się na tegorocznym XVI Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju.

Dowiemy się także czym opolska muzykologia, wyróżnia się na tle pozostałych 5 ośrodków w naszym kraju. Zmiany i nowości na tym kierunku studiów, funkcjonującym przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, zdradzą nam Ewelina Szendzielorz (absolwentka muzykologii) oraz dr Andrzej Prasał.

Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Siedzą w fontannach, utknęli pod wodnymi kurtynami i wykupili wodę ze sklepów. Opolanie jakoś radzą sobie w czasie upałów, a my w porannej audycji pytamy dlaczego zielone płuca Opola poszły pod topór, a mogły nas chronić przed żarem z nieba.

Powiemy też o nowościach technologicznych w brzeskich urzędach. Od niedawna w magistracie działa system kolejkowy, a w starostwie terminale płatnicze.

Mamy też dla Was płytę tygodnia cudownych dzieci Disneya!

W audycji także:
06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Festiwalowe trele morele - Katarzyna Zawadzka
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa - Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Łukasz Sowada, przewodniczący opolskiej Rady Miasta. Rozmawiamy przed czwartkową sesją, na której między innymi omawiany będzie raport na temat stanu miasta, radni wrócą także do tematu uchwały krajobrazowej.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o program sesji zapytamy także Michała Nowaka, przewodniczącego klubu radnych PiS w opolskiej Radzie Miasta.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »