Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 czerwca 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
„Wodecki jazz” to nowy projekt Piotra Barona – utytułowanego artysty jazzowego, saksofonisty i aranżera. Płyta ukazała się 31 maja i słyszymy na niej popularne kompozycje Zbigniewa Wodeckiego w wersji jazzowej. W nagraniu wzięła udział czołówka jazzmanów: Robert Majewski – trąbka, Michał Tokaj – fortepian, Maciej Adamczyk – kontrabas i Łukasz Żyta grający na perkusji, ale i śpiewający i grający na skrzypcach Sebastian Karpiel Bułecka, raper Tomasz „Tomson” Lach, czy pięknie recytujący Paweł Królikowski i wielu innych.

Uznany perkusista Eryk Kulm po zmaganiach z przeciwnościami losu powrócił do nagrywania i stworzył nowy, osobisty materiał ze zmienionym składem Quintessence. Na płycie towarzyszą mu trębacz Rasul Siddik, saksofonista Marcin Kaletka, kontrabasista Michał Jaros i pianista Michał Szkil.

P
łyta Artur Dutkiewicz Trio „Traveller” /04.2017/ zawierająca w całości kompozycje pianisty, jest wewnętrzną podróżą po różnych, wzajemnie dopełniających się nastrojach. Duży ładunek emocjonalny ekspresyjnych wątków, elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music łączą się tu z głębią przekazu. Całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej.


W poniedziałki od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Wyjeżdżamy i ubezpieczamy siebie i dzieci, zatem w porannej audycji powiemy co to EKUZ i czy w opolskim NFZ już tworzą się kolejki?
Przeniesiemy się też na lotniska gdzie prawdziwe tłumy do odprawy i po butelkę wody. Czasem jej cena może zwalić z nóg jak upał, dlatego na jednym z lotnisk ustawiono poidełka.
Gorąco ma być dziś w całej Polsce więc zapytamy leśników czy te wysokie temperatury to już powód do niepokoju. Wysłuchamy również słuchaczy, którzy mają bardzo sprecyzowane wakacyjne plany.

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Festiwalowe trele morele - Katarzyna Zawadzka (czerwiec)
08:05 W cztery oczy – Marek Świercz
Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Iwona Zyman, dyrektor opolskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli. Zapytamy ją o dzisiejsze obchody 100-lecia NIK, które odbędą się w Opolu z udziałem prezesa Krzysztofa Kwiatkowskiego.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Marek Świercz
W "Poglądach i osądach" o miejscu NIK w strukturze państwa polskiego porozmawiamy z prof. Piotrem Stecem, dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »