Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 czerwca 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Podczas gdy w opolskim amfiteatrze trwają intensywne przygotowania do kolejnego Festiwalu Piosenki Polskiej, my spojrzymy na klasykę polskiej rozrywki z nieco innej struny.... znaczy strony!

Mamy przecież wdzięczną do aranżacji twórczość Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, która pobudza wyobraźnię wielu muzyków. Pojawi się również klasyka polskich przebojów przez lata rozgrzewających publiczność opolskiego amfiteatru, a prezentacją zajmie się rozśpiewana orkiestra... Nie możemy też pominąć faktu, że w historię festiwalu poświęconego piosence wpisują się orkiestry właśnie - zarówno orkiestry radiowe, jaki i big-bandowe składy wprowadzające jazzujące klimaty! Może takie zestawienie to nie "Karuzela z madonnami", ale różnorodności nam nie braknie. Miłośnikom festiwali w bardziej klasycznym tonie zaserwujemy natomiast mozaikę wspomnień, by podsycić apetyt przed tegorocznym Festiwalem Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju. Oczywiście z przykładami z twórczości patrona festiwalu w zestawie!

Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Trzeba być wysportowanym, zdrowym, uśmiechniętym i ..? Jakie warunki muszą spełniać kandydaci na ratowników wodnych? I czy wśród młodych ludzi są chętni?

W porannej audycji będziemy szukać bezpiecznych kąpielisk ale też cienia.. Wczoraj o poranku w Warszawie było dwa razy cieplej niż w Madrycie, a w ciągu dnia o 10 stopni więcej niż w stolicy Hiszpanii!

Mamy też dla Was muzyczne prezenty od SBB i garść festiwalowych opowieści od Katarzyny Zawadzkiej

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Festiwalowe trele morele - Katarzyna Zawadzka (czerwiec)
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie prof. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej, która w najnowszym rankingu uczelni portalu "Perspektywy" zajęła trzecie miejsce w kraju w kategorii wyższych szkół zawodowych. Zapytamy o ranking, ale także o fuzję szkoły z Uniwersytetem Opolskim, której domaga się resort szkolnictwa zawodowego.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" prof. Przemysława Malinowskiego, rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie poprosimy o ocenę wiarygodności rankingu "Perspektyw". Jego szkoła w kategorii zawodowych szkół wyższych zajęła 15. miejsce.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »