Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 maja 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Opole 1977 - "Debiuty"

Kolejna płyta z Opolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki, tym razem z debiutantami, ale będzie także okazją do przyjrzenia się losom poszczególnych, młodych artystów, a niewielu z nich zrobiło kariery. Na prezentowanej płycie tylko dwoje wykonawców pozostawiło po sobie większy ślad - największą sławą cieszy się bez wątpienia Grażyna Auguścik, natomiast Renata Danel po kilku singlach na wiele lat zniknęła ze sceny poświęcając się karierze pedagogicznej (do jej wychowanków należy między innymi doskonale znana, nie tylko opolanom, Kasia Cerekwicka), ale wróciła do śpiewania i w 2012 nagrał pełnowymiarową płytę. Dobry los spotkał też grupę Monastyr, która pozostawiła jeden singiel, ale ich utwór po wielu latach wykonał duet Magda Turowska i Jarosław Wasik, wygrywając Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Alice Cooper - "Killer"

Drugi album w dorobku Artysty z 1971 roku, który we wczesnych latach kariery bez wątpienia wymykał się łatwym klasyfikacjom stylistycznym. Powszechnie zaliczany do glam rocka bardzo sprawnie porusza się i po psychodelii, hard rocku, prostym piosenkom pop (udział wybitnego producenta Boba Ezrina nie jest bez znaczenia), ale i bardziej wyrafinowanym i złożonym kompozycjom z zacięciem progresywnym. Bez wątpienia rzesze fanów zyskał dzięki swoim występom na żywo, tworząc teatralne spektakle, często szokujące, nie stroniące od skandalu, sięgając do erotyki i przemocy rodem z horrorów klasy B. Jednak sama muzyka jest o wiele bardziej wysublimowana i nawet bez wizualnego dodatku sprawdza się wyśmienicie, a kto wie, czy właśnie pozbawiona go, nie odkrywa przed słuchaczami swej prawdziwej głębi.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
9:00 ONA I ON

W Europejskim Dniu Parków Narodowych zaprosimy do parków... krajobrazowych. Naszym przewodnikiem po nich będzie Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych.

Po 10.00 spytamy o to, czy kobiety dbają o swoje zdrowie i jak leczy się alergie?

Sprawdzimy też, co będzie się działo w trakcie "Senioriady".

W audycji także:

09:40 Czytasie - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
10:30 i 11:30 Młoda Polska - Piotr Wójtowicz
11:50 Worek z cytatami - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

Do słuchania od 9:00 do 12:00 zaprasza Agnieszka Wawer-Krajewska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »