Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 maja 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Eric Burdon Band - "Sun Secrets"
  • Album jednego z najznamienitszych wokalistów w historii rocka, znanego najbardziej z grupy The Animals. Jednak zespół ów istniał bardzo krótko (lata 1963-1966) i dosyć wcześnie Burdon rozpoczął karierę solową, która toczyła się dosyć wartko, chociaż z różnymi efektami jeżeli chodzi o popularność. Po kilkuletniej przygodzie z amerykańską psychodelią i fenomenalną współpracą z grupą WAR, połowa lat 70-tych zastała Artystę w zupełnie nowej rzeczywistości (także w prywatnym życiu), ale poradził sobie wyjątkowo dobrze, zakładając zespół zaiste hard rockowy, ale nadal mocno zakorzeniony w bluesie od którego Burdon wyszedł i potrafił we wzięte na warsztat nowe, jak i stare utwory (w tym ponownie Animalsów i wielki hit "Ring of Fire") tchnąć nową energię i jakość.

Opole 1969 - "Mikrofon i Ekran"
  • Płyta dokumentująca jeden z koncertów jakie odbyły się podczas VII KFPP w Opolu, a był to wyjątkowo dobry rok, z mnóstwem wspaniałych wykonawców i przebojów (niestety nie wszyscy przetrwali do dzisiaj w szerokiej świadomości, co warto zmienić w dzisiejszej audycji, bo lśnią na równi z największymi, o czym świadczą także przyznane wówczas nagrody), jednak nie tyle o samych wykonawcach będzie mowa, co o okolicznościach i festiwalu jako takim, a że zbliża się kolejna edycja, tym bardziej warto.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
17:00 CAŁY NASZ SPORT

W programie mówić będziemy między innymi o wczorajszych spotkaniach opolskich drużyn: Gwardii Opole z Vive Kielce w rewanżowym półfinale mistrzostw Polski piłkarzy ręcznych i Odry Opole z ŁKS Łódź w ostatniej, 34. kolejce rozgrywek piłkarskiej Fortuna 1. Ligi.

Porozmawiamy także na temat zbliżającego się wojewódzkiego finału Pucharu Polski. W najbliższą środę, 22 maja na stadionie w Kluczborku o to trofeum powalczą piłkarze LZS-u Starowice i Stali Brzeg.

Sporo miejsca poświęcimy koszykarzom Weegree AZS Politechniki Opolskiej, którzy po wygraniu dwumeczu z Żubrami Białystok zapewnili sobie awans do rozgrywek I ligi.

Na koniec programu przeniesiemy się na trasę 1. Rajdu Ziemi Głubczyckiej. Impreza rozgrywana na drogach powiatu głubczyckiego odbyła się w ramach 1. Rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Do słuchania od 17:00 do 18:00 zaprasza Mariusz Studzienny z zespołem. Do autorów można pisać tu: sport@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »